Tadija Tadić ima 45 konja i u stalnoj je borbi s prirodom

12.01.2021. 10:30
0
IZVOR: Srpska.info

U selu Vučija Luka, na nadmorskoj visini od 1.450 metara, smjestilo se imanje u vlasništvu Tadije Tadića.

Kao veliki ljubitelj konja, Tadija ih posjeduje 45. Takođe, vlasnik je i firme „Oberon“, koja se bavi sječom šume, preradom drveta i uređenjem šumskog zemljišta.

Slika

Svaki dan za njega je veliki izazov, jer stalnu opasnost predstavljaju vukovi, a veliku prepreku snježne padavine. On se, kako kaže, hrabro bori sa svim poteškoćama.

– Spreman sam za nove okršaje sa trupcima u 2021. godini – ponosno govori Tadija za Srpskainfo.

Sa sličnim izazovima suočavaju se i ostali stanovnici ovog malog mjesta u opštini Istočni Stari Grad, ali i ostala preduzeća koja se bave finalnom preradom drveta.

Komentari 0
Povezane vijesti
Nestanak Boža Lopatića: Civilna zaštita Istočnog Starog Grada organizovala opsežnu potragu Nestanak Boža Lopatića: Civilna zaštita Istočnog Starog Grada organizovala opsežnu potragu
Obustavljena potraga za Božom Lopatićem zbog opasnosti od mine Obustavljena potraga za Božom Lopatićem zbog opasnosti od mine
Obustavljena potraga za Lopatićem, sumnja se da je zajedno sa nestalom Arijanom Obustavljena potraga za Lopatićem, sumnja se da je zajedno sa nestalom Arijanom
Najčitanije
  • Pronađeno beživotno tijelo muškarca
    20h 53m
    0
  • Paljanin uhapšen nakon što je pucao iz vatrenog oružja
    20h 31m
    0
  • Policajcima isplaćene plate, nekima veće i za 800 KM
    16h 12m
    8
  • Pažnja: Natpis „21.maj 2025. i kill“ na školskoj klupi u OŠ „Sveti Sava“
    9h 50m
    0
  • Avioni NATO-a ubili pacijente u bolnici "Dr Dragiša Mišović"
    22h 21m
    0