Tesla traži dozvolu za prodaju radara

22.08.2020. 10:44
0
IZVOR: nezavisne.com

Američki proizvođač električnih automobila zatražio je od vlasti u SAD-u dozvolu za prodaju interaktivnog uređaja za detektovanje pokreta na malim udaljenostima, koji bi poboljšao sigurnosni sistem u vozilima.

Taj Teslin senzor bi koristio četiri odašiljača i tri prijemnika i radio bi na radarskoj tehnologiji. On nije licenciran pošto koristi milimetarske talase veće snage nego što je propisima dozvoljeno.

U Tesli smatraju da radarska tehnologija ima prednosti u odnosu na druge senzorske sisteme, poput onih temeljnih na kamerama odnosno onih ugrađenih u sjedišta.

Radarski sistemi prodiru duboko u predmete, vide "kroz" meke materijale, prepoznaju veličinu tijela kako bi što kvalitetnije aktivirali "air bag" u slučaju sudara, tačnije da automobil prepozna da li se radi o djetetu ili odrasloj osobi.

Savezna komisija za komunikacije (FCC) odobrila je 2018. godine sličan zahtjev Googlu, dok je Valeo North America već podnio zahtjev za sigurnosni uređaj koji bi takođe otkrivao djecu u automobilima.

Komentari 0
Povezane vijesti
Bez suspenzije carina tržište električnih vozila ne bi ni postojalo u BiH Bez suspenzije carina tržište električnih vozila ne bi ni postojalo u BiH
Koliki je domet fiksnih radara? Koliki je domet fiksnih radara?
Svijet konačno priznao: Srbin riješio Teslin domaći zadatak! Svijet konačno priznao: Srbin riješio Teslin domaći zadatak!
Najčitanije
  • Lice teško povrijeđeno u saobraćajnoj nezgodi na području Pala
    22h 6m
    0
  • Firma „Konstrukcije Monting“ zapošljava radnike u stalni radni odnos
    18h 30m
  • Aleksa Šantić: „Što te nema“
    23h 26m
    0
  • "Jagnjijada" 7. juna na Vučijoj Luci
    22h 50m
    4
  • Povećan materinski dodatak u Srpskoj
    14h 24m
    1