Tijana Bošković u Andrićgradu

29.09.2023. 15:38
0
IZVOR: srna.rs

Najbolja svjetska odbojkašica Tijana Bošković boravila je danas u Višegradu i posjetila Andrićgrad.

Odbornik Skupštine opštine Višegrad Darko Andrić poželio je dobrodošlicu Tijani koja je rekla Srni da rado dolazi u ovaj grad i da joj se ovdje mnogo dopada.

Boškovićeva se za vrijeme obilaska Andrićgrada strpljivo fotografisala sa fanovima.

Andrić je rekao da je ponos biti sa najboljom odbojkašicom svijeta koja voli svoj narod.

- Uspjeh Tijanin smo svi pratili i navijali za nju i mnogo puta nam je donijela radost predstavljujući Republiku Srpsku u najboljem svjetlu - istakao je Andrić.

Boškovićeva, rođena u Trebinju, pored osvojene prve zlatne medalje u istoriji srpske odbojke na Svetskim prvenstvima, proglašena je za najbolju igračicu Svjetskog prvenstva u Japanu 2018. godine, a godinu kasnije i za najkorisniju igračicu Evropskog prvenstva u Turskoj.

Na Olimpijskim igrama u Tokiju 2020, osvojila je bronzanu medalju. Proglašena je za najboljeg korektora olimpijskog turnira.

U septembru 2021. godine na meču polufinala Evropskog prvenstva protiv Turske, oborila je svjetski rekord po brzini smeča od 110,3 kilometara na čas. Osvojila je srebrnu medalju na tom prvenstvu, čija je završnica održana u Beogradu. Izabrana je za najboljeg korektora na prvenstvu.

Bila je kapiten reprezentacije Srbije na Svjetskom prvenstvu 2022. godine u Poljskoj i Holandiji, na kom je sa reprezentacijom odbranila svjetsko zlato. Proglašena je za najbolju igračicu Svjetskog prvenstva.

Komentari 0
Povezane vijesti
Ubistvo i samoubistvo kod Višegrada Ubistvo i samoubistvo kod Višegrada
Obilježavanje 84 godine od ustaškog zločina nad 6.000 Srba Obilježavanje 84 godine od ustaškog zločina nad 6.000 Srba
Tone otpada iz Drine završavaju u Višegradu Tone otpada iz Drine završavaju u Višegradu
Najčitanije
  • Stari Brod – zelena grobnica (VIDEO)
    6h 41m
    15
  • Na današnji dan rođen veliki Miodrag Lazić
    16h 31m
    5
  • Tea Divčić predstavlja Istočno Sarajevo na izboru za Mis BiH
    11h 2m
    2
  • Miloš Parović iz Nevesinja najbolji guslar Srpske
    14h 55m
    2
  • Godišnjica ubistva dvogodišnjeg Marka
    15h 19m
    1