U Crnoj Gori dvije osobe preminule, 65 zaraženo

12.08.2020. 18:36
0
IZVOR: SRNA

U Crnoj Gori je u protekla 24 časa virusom korona zaraženo 65 lica, a dvije osobe su preminule, saopšteno je iz Instituta za javno zdravlje.

Laboratorije Instituta završile su pi-si-ar /PCR/ analizu 460 uzoraka, među kojima je iz Nikšića 19 bilo pozitivno, Podgorice 15, Bijelog Polja devet, Rožaja osam, Berana šest, Ulcinja tri, Bara, Mojkovca, Budve, Herceg Novog i Cetinja po jedan.

- Od posljednjeg presjeka Institutu su prijavljena dva smrtna ishoda kod pacijenata iz Podgorice i Nikšića, rođenih 1943. i 1945. godine, koji su liječeni u Kliničkom centru Crne Gore i opštoj bolnici Nikšić - navodi se u saopštenju.

Od početka juna zabilježena su 64 smrtna slučaja u vezi sa virusom korona, a od početka godine 73.

Ukupan broj aktivnih slučajeva kovida 19 u Crnoj Gori trenutno iznosi 1.102, a oporavilo se 80 pacijenata.

Najviše aktivnih slučajeva je u Podgorici - 441 slučaj, u Bijelom Polju 144, Nikšiću 102, Beranama 78, Baru 72, a u Budvi 45 i Pljevljima 41 slučaj.

U opštinama Danilovgrad i Šavnik nema oboljelih od kovida 19.

Od početka godine ukupno je registrovano 3.813 slučajeva infekcije virusom korona.

Komentari 0
Povezane vijesti
Vatra pod kontrolom, nema ugroženih kuća, najteže u Piperima i Kučima Vatra pod kontrolom, nema ugroženih kuća, najteže u Piperima i Kučima
Situacija teška, vojska na terenu Situacija teška, vojska na terenu
Požari u Crnoj Gori ne jenjavaju, kritično u Nikšiću Požari u Crnoj Gori ne jenjavaju, kritično u Nikšiću
Najčitanije
  • “INKASSO” zapošljava: Oglas za posao u Istočnom Sarajevu
    9h 35m
    0
  • Manastir Duži – graničnik između Istoka i Zapada
    19h 11m
    0
  • Sveti vladika Nikolaj roditeljima: Blagodarite Bogu koji vam je dao decu
    19h 6m
    0
  • Večeras koncert Pavline Radovanović u Istočnoj Ilidži
    15h 39m
    0
  • Auto-otpad „Brembo“ zapošljava: Oglas za posao u Istočnom Sarajevu
    15h 51m
    1