U ovoj godini 84 prigovora potrošača

09.10.2025. 15:51
0
IZVOR: srna.rs

Udruženju građana "Ženski interaktivni ruralni centar" /Žir/ iz Istočnog Sarajeva od početka godine javila su se 84 potrošača radi zaštite svojih prava, a oko 70 odsto prigovora odnosilo se na kupoprodaju, izjavila je Srni izvršni direktor Udruženja Milena Regoje.

Ona je navela da se oko 30 odsto prigovora odnosilo na usluge ekonomskog interesa i ugovore sa telekomunikacionim operaterima.

- Broj prigovora se povećao u odnosu na prethodne godine, što pokazuje da građani sve više poznaju svoja prava i imaju povjerenje u naš rad - dodaje Regoje.

Ona navodi da su, prema Zakonu o zaštiti potrošača u Republici Srpskoj, sva privredna društva koja obavljaju usluge od ekonomskog interesa dužna da imaju komisije za rješavanje prigovora potrošača.

- Na području Istočnog Sarajeva u određenim komunalnim preduzećima te komisije postoje i postupaju u skladu sa zakonom i sarađuju sa našim udruženjem. Međutim, u pitanju je mali broj preduzeća sa funkcionalnim komisijama - ukazuje Regoje.

Ona dodaje da su od početka angažovanja Udruženja u oblasti zaštite potrošača, realizovali više projekata i aktivnosti s ciljem informisanja potrošača o njihovim pravima.

- `Žir` je jedno od 10 udruženja registrovanih kod Ministarstva trgovine i turizma za zaštitu prava potrošača. Imamo redovne konsultacije sa Ministarstvom i ostalim udruženjima, kao i zajedničke aktivnosti s ciljem efikasnijeg rješavanja prigovora i edukacije potrošača - napominje Regoje.

Ona dodaje da Udruženje radi na sprovođenju stalnih programa koji se odnose na ekonomsko osnaživanje žena, prava žena i podršku žrtvama porodičnog nasilja, te zaštitu prava potrošača.

Komentari 0
Povezane vijesti
Tradicija i običaji Sarajevsko-romanijske regije (VIDEO) Tradicija i običaji Sarajevsko-romanijske regije (VIDEO)
Badnjaci, žito i ukrasi već na ulicama Istočnog Sarajeva (FOTO) Badnjaci, žito i ukrasi već na ulicama Istočnog Sarajeva (FOTO)
Završena gradnja Lidla u Istočnom Sarajevu Završena gradnja Lidla u Istočnom Sarajevu
Najčitanije
  • Sjećanje na ubistvo Dragana Gagovića, trenera Karate kluba "Sutjeska" iz Foče
    18h 40m
    34
  • Borbe kod Višegrada i Rudog 1993. godine
    20h 51m
    1
  • Doktor lake ruke i blage riječi
    21h 29m
    0
  • Tužan kraj velikog Laze Lazarevića
    22h 30m
    0
  • Bratu
    20h 51m
    0