U ponedjeljak Međunarodni obrazovni forum u Palama

25.11.2022. 13:57
0
IZVOR: katera.news

Univerzitet u Istočnom Sarajevu i partnerski univerziteti iz Ruske Federacije u ponedjeljak, 28. novembra, organizuju Međunarodni obrazovni forum „ Ruski jezik i evroazijski vektor u razvoju obrazovanja, nauke i kulture“.

Forum će biti održan u 10.00 časova na Filozofskom fakultetu Pale, a osnovna tema biće izazovi u visokom obrazovanju i nauci na evroazijskom prostoru, kao i položaj ruskog jezika kao baze za internacionalizaciju u obrazovanju, nauci i kulturi.

Svečanoj ceremoniji otvaranja Međunarodnog obrazovnog foruma prisustvovaće ambasador Ruske Federacije u Bosni i Hercegovini Njegova ekselencija Igor Kalabuhov, koji će predstavnicima Univerziteta u Istočnom Sarajevu uručiti odlikovanje za doprinos razvoju saradnje Univerziteta sa institucijama obrazovanja, nauke i kulture Ruske Federacije, navodi se u saopštenju.

Osim Njegove ekselencije ambasadora Kalabuhova, događaju će prisustvovati i ministar obrazovanja, nauke i omladinske politike Nižnjenovgorodske oblasti Olga Petrova, rektor Univerziteta u Istočnom Sarajevu prof. dr Milan Kulić, dekan Filozofskog fakulteta prof. dr Draga Mastilović, te predstavnici univerziteta koji su organizatori Okruglog stola.

U okviru foruma biće potpisan sporazum o saradnji Univerziteta u Istočnom Sarajevu i Državnog univerziteta u Nižnjem Novgorodu iz Ruske Federacije.

Isti dan, u okviru događaja Međunarodni obrazovni forum „Ruski jezik i evroazijski vektor u razvoju obrazovanja, nauke i kulture“, u Matičnoj biblioteci Istočno Sarajevo  biće organizovan „Susret sa piscima“.

"Susreti sa piscima" biće održani u 12.00 časova, a na ovom događaju svoju izdavačku djelatnost predstaviće poznati savremeni ruski pisac Nikolaj Svečin i srpski pisac Željko Pržulj, koji je dobitnik nagrade Centralne gradske javne biblioteke Sankt Peterburga „Majakovski“ 2020. godine za istorijski roman „Sami na svijetu“.

Osnovna tema susreta  jeste predstavljanje i popularizacija žanra istorijskog romana u različitim interpretacijama i istorijskim okvirima.

Komentari 0
Povezane vijesti
Pale: Izložba o dobojskom logoru od ponedjeljka u holu Ekonomskog fakulteta Pale: Izložba o dobojskom logoru od ponedjeljka u holu Ekonomskog fakulteta
Nikolina Dragoljević: Vjerujem da idem na Olimpijske igre, to je san svakog sportiste Nikolina Dragoljević: Vjerujem da idem na Olimpijske igre, to je san svakog sportiste
Paljanska zima: Koncert "Sloge" i izložba ikona u Sabornom hramu Paljanska zima: Koncert "Sloge" i izložba ikona u Sabornom hramu
Najčitanije
  • U Gornjoj Jošanici već 33 godine ne gori slavska svijeća
    8h 9m
    0
  • Potvrđena optužnica protiv roditelja zbog napada na maloljetnog sina u Istočnom Novom Sarajevu
    9h 17m
    1
  • Mileva Marić Ajnštajn – 150 godina od rođenja naučnice
    4h 28m
    0
  • Svetosavska nagrada profesorici Vedrani Mijović Pantelić
    22h 39m
    0
  • Upoznajte grad u kojem je rođen Sveti Nikola (VIDEO)
    1h 40m
    0