U Srbiji počela proizvodnja lijeka protiv multipla skleroze

29.03.2023. 15:28
0
IZVOR: Tanjug

Inovativni lijek Korpos protiv multiple skleroze dostupan je i pacijentima u Srbiji, rekla je danas premijerka Srbije Ana Brnabić, ističući da je ovo revolucionarni lijek koji će značajno promijeniti tok bolesti i unaprijediti kvalitet života oboljelih.

– U Srbiji je počela proizvodnja prvog inovativnog lijeka Korpos za lečenje pacijenata oboljelih od multiple skleroze, a proizvodnja je počela u kompaniji Hemofarm zajedno sa najvećom biotehnološkom kompanijom na svijetu Roše – rekla je Brnabićeva u Vršcu prilikom obilaska kompanije Hemofarm.

Brnabićeva je navela da se pregovara sa ovom kompanijom i o široj proizvodnji drugih inovativnih lijekova u Srbiji.

Ona je istakla da je za posljednje četiri godine učetvorostručen broj pacijenata oboljelih od multiple skleroze koji se liječe na račun Republičkog fonda za zdravstveno osiguranje, navodeći da je takvih pacijenata 2019. godine bilo 1.000, a 2023. godine 4.000.

Brnabićeva je rekla da je budžet Vlade Srbije za 10 godina uvećan 33 puta za liječenje pacijenata oboljelih od rijetkih bolesti.

Komentari 0
Povezane vijesti
Prva pacijentikinja iz Srbije uskoro počinje liječenje ruskom vakcinom protiv raka Prva pacijentikinja iz Srbije uskoro počinje liječenje ruskom vakcinom protiv raka
Srpski kao strani jezik od septembra obavezan predmet u Srbiji Srpski kao strani jezik od septembra obavezan predmet u Srbiji
Kadeti Srbije u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva Kadeti Srbije u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva
Najčitanije
  • Tačno 115 riječi koje su promijenile tok istorije (FOTO)
    5h 54m
    13
  • Na današnji dan se srpska zastava vijorila na Bijeloj kući
    1h 47m
    3
  • Na današnji dan napadom Austrougarske na Srbiju počeo Prvi svjetski rat
    10h 55m
    0
  • Stanišić odgovorio Božoviću
    3h 41m
    0
  • Crna Gora: Uvodi se pravo na dva dana plaćenog menstrualnog odsustva mjesečno
    21h 50m
    1