Učešće na forumu o saradnji na prostoru Evroazije

03.10.2022. 21:19
0
IZVOR: srna.rs

Univerzitet u Istočnom Sarajevu učestvovao je u međunarodnom obrazovnom forumu čiji je cilj bio da se analizom primjera dobre prakse i diskusijom dođe do zaključaka koji će pomoći internacionalizaciji i međunarodnoj saradnji na prostoru Evroazije.

Učesnici foruma su bili predstavnici univerziteta iz Ruske Federacije, Kine i drugih zemalja Centralne i Istočne Azije, saopšteno je iz Univerziteta u Istočnom Sarajevu.

Na forumu su predloženi konkretni prijedlozi da se partnerske institucije, učesnici programa, prijave na program Stvaranje evroazijskog mrežnog univerziteta, kao i da se intenzivira saradnja akademske i studentske mobilnosti sa evroazijskim univerzitetima.

Organizatori foruma "Evroazijski vektor u visokom obrazovanju, primjeri dobre prakse međuuniverzitetske saradnje" su Državni univerzitet uprave Moskva, Nižgorodski državni univerzitet pod imenom Lobocevskog iz Nižnjeg Novgoroda i Univerzitet energetike i transporta Almata, Kazahstan.

Univerzitet u Istočnom Sarajevu na forumu je predstavljao prorektor za međunarodnu saradnju i osiguranje kvaliteta Marko Gutalj.

Komentari 0
Povezane vijesti
Firma „Konstrukcije Monting“ zapošljava radnike u stalni radni odnos Firma „Konstrukcije Monting“ zapošljava radnike u stalni radni odnos
Marš „Besmrtnog puka“ danas na Palama Marš „Besmrtnog puka“ danas na Palama
Zatvoren 24. Međunarodni festival poezije za djecu i omladinu u Istočnom Sarajevu Zatvoren 24. Međunarodni festival poezije za djecu i omladinu u Istočnom Sarajevu
Najčitanije
  • Osveštanje Crkve Svetog Marka na Koševu - duhovna pobjeda Srba u Sarajevu
    22h 25m
    3
  • Firma „Konstrukcije Monting“ zapošljava radnike u stalni radni odnos
    19h 43m
  • Prvi 3x3 ulični basket u Istočnoj Ilidži 30. i 31. maja
    23h 26m
    0
  • Sutra toplije uz kišu i pojačan jugo
    22h 30m
    0
  • Najavljeni prekidi električne energije
    57m
    0