Udruženje novinara RS: Medijima neophodna pomoć u saniranju posljedica virusa korona

03.05.2020. 11:16
0
IZVOR: nezavisne.com

Udruženje novinara Republike Srpske čestitalo je medijskim radnicima 3. maj - Međunarodni dan slobode medija, te pozvalo vlast da prilikom kreiranja ekonomskih mjera ne zaborave one bez kojih njihov rad ne bi bio vidljiv.

Iz Udruženja navode da novinari Međunarodni dan slobode medija ove godine dočekuju svakodnevno izloženi zdravstvenom riziku i potencijalnoj infekciji, u nastojanju da prikupe informacije neophodne javnosti.

Udruženje je naglasilo i da je poslije izbijanja epidemije virusa korona u Srpskoj i uvođenja restriktivnih mjera značajan broj djelatnosti obustavio je rad.

Upozoreno je da je situacija teža u štampanim medijima koji su izgubili značajan dio prostora za prodaju izdanja koje su nastavili da proizvode, uvjereni da će njihovi čitaoci naći put do medija kojima vjeruju.

- Zbog ovoga, medijske radnike pozivamo da u svojim pričama o Međunarodnom danu slobode medija potenciraju neophodnost podrške medijskim kućama koje su sada na margini priče o pomoći u saniranju negativnih posljedica pojave virusa. Ovo smatramo nužnim, jer jake i kvalitetne medijske kuće čine njihovi ljudi koji mogu biti nezavisni jedino ukoliko su finansijski stabilni - navedeno je u saopštenju Udruženja novinara Republike Srpske.

Dodaju da ovu priliku koriste i da pozovu medijske radnike i njihove poslodavce da se pridržavaju svih mjera prevencije, te da nastave sa kvalitetnim i pravovremenim izvještavanjem o odgovorima na najvažnija pitanja čiji je cilj zaštita zdravlja građana Republike Srpske.

Komentari 0
Povezane vijesti
Trećeg maja o podizanju svijesti o značaju slobode medija Trećeg maja o podizanju svijesti o značaju slobode medija
Živojin Rakočević novi predsjednik Udruženja novinara Srbije Živojin Rakočević novi predsjednik Udruženja novinara Srbije
BiH bez napretka u slobodi izražavanja i slobodi medija BiH bez napretka u slobodi izražavanja i slobodi medija
Najčitanije
  • Sjećanje na Aleksu Golubovića, velikog navijača i hroničara FK „Famos“ iz Vojkovića
    6h 50m
    0
  • Manastir Soko kod Ljubovije, pravoslavni biser
    6h 5m
    32
  • Vasa Čubrilović - akademik, mladobosanac, naučnik
    3h 4m
    1
  • Vjerovanja vezana za pravoslavnu Novu godinu
    21h 50m
    32
  • Predložen pritvor muškarcu koji je vozilom udarao u "rendž rover" u kome je bio Aca Lukas
    19h 18m
    0