UEFA pokrenula postupak protiv Zvezde

23.02.2021. 17:50
0
IZVOR: srpskacafe.com

Uprkos činjenici da je na tribinama stadiona Rajko Mitić tokom utakmice šesnaestine finala Lige Evrope bilo dozvoljeno prisustvo tek nekoliko desetina ljudi, mahom predstavnika i prijatelja klubova, dešavanja sa tribina u režiji domaćijh pristalica i uvrede na račun Zlatana Ibrahimovića uspjele su da bace mrlju na uzbudljivu fudbalsku predstavu u Ljutice Bogdana.

Uvrede na nacionalnoj osnovi nepoznatog pojedinca koji se našao u loži stadiona Crvene zvezde osim što su u sjenku stavile remi “crveno-bijelih” (2:2), bile su povod disciplincima UEFA da pokrenu postupak protiv šampiona Srbije.

– U skladu sa članom 31 (4) disciplinskih propisa UEFA, danas je imenovan inspektor za etiku i disciplinu koji će sprovoditi disciplinsku istragu u vezi sa incidentima koji su se dogodili tokom utakmice osmine finala Lige Evrope između Crvene zvezde i Milana (2 -2), odigrane 18. februara 2021. u Srbiji – stoji u saopštenju Evropske fudbalske unije uz napomenu da će dalje informacije o ovom pitanju biti dostupne s vremenom.

Podsjetimo, Zvezda je prethodnih godina nerijetko bila na tapetu UEFA, a posljednji put bilo je to zbog počasti odate Ratku Mladiću kad je zaradila uslovnu kaznu.

Komentari 0
Povezane vijesti
Delije se oprostile od Bore Đorđevića (VIDEO) Delije se oprostile od Bore Đorđevića (VIDEO)
Pokrenuta istraga protiv fudbalskih saveza Hrvatske i Albanije Pokrenuta istraga protiv fudbalskih saveza Hrvatske i Albanije
UEFA žestoko kaznila Hrvate! UEFA žestoko kaznila Hrvate!
Najčitanije
  • Lice aktiviralo eksplozivnu napravu u Sokocu
    12h 43m
    0
  • Dan žalosti u subotu u Srpskoj
    8h 14m
    0
  • Sestre po oružju - kako su Milunka Savić i Flora Sands zajedno ratovale
    12h 7m
    0
  • U Rogatici otuđen određen iznos novca
    12h 39m
    0
  • Mihajlo Golub najmlađa beba u Istočnom Novom Sarajevu (FOTO)
    1h 56m
    0