Virusom korona zaraženo pet osoba u Istočnom Sarajevu

15.05.2021. 11:10
0
IZVOR: Srpskainfo.com

U protekla 24 časa, u Republici Srpskoj tetsiran je 781 laboratorijski uzorak, novi virus korona (SARS-CoV-2) potvrđen je kod 87 osoba, a preminulo je šest oboljelih.

Od ukupnog broja novozaraženih, radi se o 43 muške i 44 ženske osobe, od kojih je osam mlađe, 47 srednje i 32 osoba starije životne dobi.

Prema mjestu prebivališta, 17 osoba je iz Banjaluke, 15 iz Bijeljine, po četiri iz Doboja, Laktaša i Pala, po tri iz Dervente, Kotor Varoša, Modriče, Prijedora, Foče i Čelinca, po dvije iz Broda, Gradiške, Kozarske Dubice, Mrkonjić Grada, Petrova, Trebinja i Ugljevika i po jedna iz Bileće, Gacka, Milića, Nevesinja, Osmaka, Ribnika, Sokoca, Srpca, Teslića, Čajniča i Šipova.

U posljednja 24 časa, Institutu za javno zdravstvo Republike Srpske prijavljeno je šest smrtnih slučajeva kod kojih je potvrđeno prisustvo virusa korona. Radi se o osobama srednje i starije životne dobi iz Oštre Luke, Banjaluke, Bijeljine, Dervente, Doboja i Bileće.

Do sada su u Republici Srpskoj potvrđena 63.304 slučaja virusa korona, a preminulo je ukupno 3.560 osoba kod kojih je potvrđen test na virus korona.

U Republici Srpskoj, od novog virusa korona, do sada se oporavilo 44.412 osoba, a testirano je ukupno 267.441 osoba.Ukupan broj hospitalizovanih u Republici Srpskoj je 534 u Univerzitetskom kliničkom centru Republike Srpske 206, a u ostalim bolnicama 328. Na respiratoru je 55 osoba (26 u Univerzitetskom kliničkom centru Republike Srpske, 29 u ostalim bolnicama).

U Republici Srpskoj pod zdravstvenim nadzorom trenutno je 4.178 osoba, a nadzor je završen kod 185.562 osobe.

 

 

Komentari 0
Povezane vijesti
Prvi put komercijalne vakcine protiv varičela, rotavirusa i pneumokoknih infekcija Prvi put komercijalne vakcine protiv varičela, rotavirusa i pneumokoknih infekcija
Solaković tvrdi da zna zašto se pojavila epidemija karcinoma: "Bolje da su bacili atomsku bombu nego taj virus" Solaković tvrdi da zna zašto se pojavila epidemija karcinoma: "Bolje da su bacili atomsku b...
Prošle godine prijavljeno 110 oboljelih od tuberkuloze Prošle godine prijavljeno 110 oboljelih od tuberkuloze
Najčitanije
  • Na današnji dan proglašena autokefalnost Srpske pravoslavne crkve
    21h 43m
    0
  • "Sudbinu ovog dijela fronta rješavaju nož i srce junačko": Dan kada je probijen Solunski front
    20h 41m
    0
  • Na regionalnom sajmu u Rogatici više od 200 izlagača
    17h 14m
    0
  • Odgovor kralja Petra knjazu Nikoli 1904: Da živi tast moj, da živi srpski narod junačke Crne Gore!
    20h 48m
    0
  • Pale i Istočna Ilidža ukrašeni trobojkama dočekuju Dan srpskog jedinstva
    11h 57m
    0