Višegrad: U nedjelju na RTRS-u dokumentarni film „Višegradska staza“

30.05.2020. 19:25
0
IZVOR: opstinavisegrad.com

Dokumentarni film „Višegradska staza“, koji čuva uspomenu na život i djelo nobelovca Ive Andrića, biće prikazan na Radio Televiziji Republike Srpske, u nedjelju, 31. maja.

Iz opštine Višegrad potvrđeno je da će zbog trenutne situacije virusa korona, kulturna manifestacija „Višegradska staza“, koja se svake godine održava u gradu na Drini, biti predstavljena dokumentarnim filmom.

- Film je rađen povodom 43. "Višegradske staze", a autori filma su Jovana Borovčanin Đurević i Marko Rakić. Snimatelj i montažer filma je Novak Knežić. U filmu su prikazani inserti iz Andrićevog života, njegove posjete Višegradu, značajna mjesta posvećena Andriću i institucije u koje je rado dolazio - naveli su u opštini.

U filmu govore načelnik opštine Višegrad Mladen Đurević, ministar prosvjete i kulture Republike Srpske Natalija Trivić, režiser Emir Kusturica i direktor Srednjoškolskog centra „Ivo Andrić“ Divna Vasić.

Dokumentarni film premijerno će biti prikazan u 14.35 časova.

Komentari 0
Povezane vijesti
U Rogatici prikazan dokumentarni film "Djeca u Geheni" U Rogatici prikazan dokumentarni film "Djeca u Geheni"
Večeras predavanje „Andrić između književnosti i politike“ u Istočnoj Ilidži Večeras predavanje „Andrić između književnosti i politike“ u Istočnoj Ilidži
Višegrađanka Divna Vasić pronašla i vratila novčanik sa 1.800 evra i dokumentima Višegrađanka Divna Vasić pronašla i vratila novčanik sa 1.800 evra i dokumentima
Najčitanije
  • Svirepo ubistvo srpskog dječaka Slobodana Stojanovića
    17h 21m
    18
  • Na današnji dan rođen kompozitor "Marša na Drinu" Stanislav Binički
    9h 13m
    6
  • Pale: U četvrtak humanitarna svirka za Marka Pavlovića
    16h 21m
    4
  • Ponovo dostupni EMNG pregledi u Bolnici „Srbija“
    14h 51m
    4
  • Kako izgledaju "obnove" saobraćajnica u istočnoj Srpskoj
    14h 59m
    4