Vozači kamiona iz BiH mogu u Sloveniju

05.04.2020. 20:21
0
IZVOR: SRNA

Vozačima kamiona, državljanima BiH, zaposlenim u firmama, koje se bave prevozom, odobreno je da se vrate sa privremenog odsustva na posao u Sloveniju, saopšteno je iz Ministarstva bezbjednosti.

Oni ne podliježu pravilima karantina od 14 dana pod uslovom da uđu u Sloveniju na graničnim prelazima Gruškovje /Macelj/, Obrežje /Bregana/ ili Jelšane /Rupa/.

Na tim ulaznim mjestima biće im uzet bris zbog provjere infekcije na Kovid-19, a potom omogućen ulazak u zemlju.

Detaljnija uputstva dobiće na na samim ulaznim graničnim prelazima, najavljeno je iz Ministarstva bezbjednosti.

O tome su Ministarstvo i Granična policija obaviješteni od policijskog atašea Ambasade Slovenije u BiH.

- Odobren je redovan boravak u Sloveniji državljanima trećih zemalja koji rade u prevoznim firmama kao vozači kamiona i vraćaju se na rad sa privremenog odsustva /godišnji odmor i slično/ - navedeno je iz Ministarstva.

Komentari 0
Povezane vijesti
Uhapšena dva lica iz Sarajeva zbog iznude i nasilničkog ponašanja Uhapšena dva lica iz Sarajeva zbog iznude i nasilničkog ponašanja
Istočno Sarajevo: Iz saobraćaja isključeno 37 vozača zbog alkoholisanosti Istočno Sarajevo: Iz saobraćaja isključeno 37 vozača zbog alkoholisanosti
Zatvorenicima skupe banane i kafa Zatvorenicima skupe banane i kafa
Najčitanije
  • Raspored bogosluženja za vaskršnje praznike u Istočnom Sarajevu i Sarajevu
    7h 39m
    1
  • Proslava Vaskrsa u Sarajevu kroz vijekove: Privrženi vjeri i u najtežim vremenima
    21h 44m
    0
  • Sjećanje na Icu - djevojčicu lavljeg srca
    8h 42m
    0
  • Jerej Vidak Vujadinović - Dječak
    7h 44m
    0
  • Znate li ko je Marinos Ricudis?
    6h 8m
    0