Završen "Balkan kup" u biatlonu na Dvorištima

26.02.2023. 14:59
0
IZVOR: srna.rs

Proglašenjem pobjednika i dodjelom medalja za četiri kategorije završen je "Balkan kup" u biatlonu, koji je održan na Nordijskom ski-centru "Dvorišta" na Jahorini uz učešće oko 100 takmičara.

U muškoj seniorskoj kategoriji prvo mjesto osvojio je reprezentativac BiH Stefan Lopatić, a drugo i treće mjesto pripalo je Pavlu Korinoskom i Velku Lazanoskom iz Sjeverne Makedonije.

Prvo mjesto u kategoriji juniora pripalo je Aleksi Vukoviću iz BiH, drugo Valentinu Karabadjakovu iz Bugarske, dok je treće osvojio Uroš Lalović iz BiH.

U kategoriji mladića /youth men/ prvo mjesto osvojio je Cvetan Danadjiev, drugo Georgi Djorgov i treće Georgi Naumov, svi iz Bugarske.

U ženskoj seniorskoj kategoriji prvo mjesto osvojila je reprezentativac BiH Anastazija Vojnović.

U kategoriji mlade /youth/ žene prvo mjesto pripalo je Veri Čolakovoj /Cholakova Vyara/iz Bugarske, drugo Raji Adjamovoj /Raya Adjamova/ iz Bugarske, te treće Emi Sobal iz Hrvatske.

Iz Smučarskog kluba "Romanija" sa Pala saopšteno je da su se takmičari na odlično pripremljenoj stazi borili za najviša odličja, a po izjavama učesnika svi su prezadovoljni organizacijom i domaćinskim prijemom gostiju.

- Svoje utiske nisu krili ni predstavnici reprezentacija koji su iskazali sve pohvale organizatoru i za lokalitet Pale-Dvorišta. Na takmičenju u četiri kategorije učestvovalo je oko 100 takmičara iz zemalja Balkana - navodi se u saopštenju.

"Balkan kup" održan je uz podršku institucija Republike Srpske, kao i resornog ministarstva sporta, te dobilo najbolje ocjene od Tehničkog posmatrača kojeg je delegirala Međunarodna biatlon unija /IBU/.

Zbog loših vremenskih uslova drugi dan takmičenja na "Balkan kupu" u biatlonu je otkazan.

Komentari 0
Povezane vijesti
Kadeti „Randorija“ najbolji na turniru u Bijeljini Kadeti „Randorija“ najbolji na turniru u Bijeljini
Džiju-džicu klub „Jahorina“ bogatiji za 10 medalja sa prvenstva u Podgorici Džiju-džicu klub „Jahorina“ bogatiji za 10 medalja sa prvenstva u Podgorici
Džudisti „Slavije“ uspješni u Bijeljini Džudisti „Slavije“ uspješni u Bijeljini
Najčitanije
  • Sjećanje: Šest godina bez Milana Mikana Kneževića
    13h 15m
    0
  • PU Istočno Sarajevo: Motociklista zadobio povrede opasne po život
    14h 43m
    0
  • Saborna crkva u Sarajevu proslavlja krsnu slavu
    12h 55m
    0
  • U saobraćajnoj nezgodi povrijeđeno sedam lica
    10h 1m
    0
  • Izazovna i neistražena pećina kod Sokoca (FOTO)
    15h 44m
    0