Završeni radovi na izgradnji atletske staze u SRC „9. januar“ u Rogatici

26.11.2021. 20:10
0
IZVOR: Katera

Preduzeće „Romanijaputevi“ Sokolac sa grupom podizvođača ovih dana privelo je kraju radove na postavljanju tartan, odnosno atletske staze na fudbalskom stadionu u okviru SRC „9. januar“ u Rogatici, prenosi portal „058.ba“.

Atletska staza imaće šest traka za trčanje, a uz ovaj sportski teren nalaziće se i prostori za skok u vis, skok u dalj, troskok, bacanje diska, kladiva i koplja, kao i druga sportska infrastruktura koju jedan savremeni i moderni sportski objekat treba da ima.

U izgradnju atletske staze i pratećeg sadržaja potrošeno je 950.000 KM novac, koji je opština Rogatica obezbijedila iz kredita kod IRB-a.

Izgradnjom ove atletske staze obogaćen je sam izgled i sadržaj Sportsko-rekreativnog centra „9. januar“, koji postao jedan od najboljih i najfunkcionalnijih sportskih objekata na čitavoj Sarajevsko-romanijskoj regiji.

Ovo će biti odlična prilika da opština Rogatica ugosti u budućem periodu i mnogobrojne sportske klubove, koji budu dolazili na ljetne pripreme.

Komentari 0
Povezane vijesti
Bokserski klub “Zlatičanin” iz Podgorice u gostima kod rogatičke "Mladosti" Bokserski klub “Zlatičanin” iz Podgorice u gostima kod rogatičke "Mladosti"
Pećina Govještica – najduža pećina u BiH krije tajne stare hiljadama godina Pećina Govještica – najduža pećina u BiH krije tajne stare hiljadama godina
U toku konkurs za izbor najljepšeg dvorišta i balkona u Rogatici U toku konkurs za izbor najljepšeg dvorišta i balkona u Rogatici
Najčitanije
  • Pale: Večeras protest povodom incidenta u diskoteci „Enigma“
    21h 43m
    29
  • Pale: Prekršajni nalozi zbog tuče nakon saobraćajne nezgode
    19h 29m
    8
  • Licima uručeni prekršajni nalozi zbog pokazivanja polnog organa na javnom mjestu
    19h 34m
    5
  • Sjećanje na smrt šestogodišnje Biljane Nikolić - rana koja ne zarasta
    21h 52m
    4
  • Puštena u saobraćaj jedna traka u mjestu Han Stjenice
    17h 31m
    0