Zgrade Vlade Srbije, Predsjedništva i Ministarstva finansija u mraku

28.08.2022. 10:02
0
IZVOR: Tanjug

Zgrade Vlade Srbije, Predsjedništva i Ministarstva finansija sinoć su bile u "mraku", u skladu sa vladinom odlukom da se na institucijama u prestonici isključi dekorativna rasvjeta.

Pogašena je bila rasvjeta i na zgradi Palate Srbija.

Vlada Srbije odlučila je da se od sinoć isključuje dekorativna rasvjeta na zgradi Vlade, zgradi Ministarstva finansija i Ministarstva privrede, zgradi Predsjedništva, kao i na drugim zgradama i objektima gdje nije neophodna, radi uštede električne energije.

Vlada apeluje i na druge institucije i organizacije da primijene ovu preporuku kao primjer odgovornog i racionalnog ponašanja, kako bismo zajednički dali doprinos u rješavanju izazova energetske krize sa kojima se suočava veliki broj zemalja.

Komentari 0
Povezane vijesti
Srpska se u Srbiji zadužuje 22 miliona evra Srpska se u Srbiji zadužuje 22 miliona evra
Crkva Svetog Arhanđela u Boraču svjedok mnogih istorijskih dešavanja (FOTO) Crkva Svetog Arhanđela u Boraču svjedok mnogih istorijskih dešavanja (FOTO)
Vakcinu protiv raka pacijenti iz Srbije primiće do kraja godine Vakcinu protiv raka pacijenti iz Srbije primiće do kraja godine
Najčitanije
  • Teška nezgoda kod Gacka, ima povrijeđenih
    15h 33m
    1
  • Olimpijske igre: Šljivić najuspješniji do sada
    5h 58m
    1
  • Istočna Ilidža: Javni poziv za statiranje u filmu „Linija“
    6h 12m
    0
  • Obilježen Dan boraca u Istočnom Novom Sarajevu (FOTO)
    13h 2m
    0
  • SŠC „Istočna Ilidža“ obilježio 15. februar – Dan djece oboljele od malignih bolesti (FOTO)
    15h 45m
    1