Манифестација "Зимзосан" у Шековићима од 30. децембра до 8. јануара

27.12.2025. 14:31
0
ИЗВОР: katera.news

У малој општини великог срца, Шековићима, зима већ другу годину заредом доноси посебну топлину. Уз несебичну подршку Општине Шековићи, крајем 2024. године започела је једна лијепа и искрена зимска чаролија – прича која је добила име Зимзосан.

Оно што је започело као скромна, али искрена идеја, данас прераста у озбиљну и богату манифестацију која окупља заједницу, његује културу и доноси радост најмлађима, али и старијој популацији.

Професорица Радојка Мићић, једна од организатора ове манифестације, наводи да Зимзосан добија још раскошније издање – не само кроз пажљиво бирану зимску декорацију и детаље који оплемењују градски простор, већ и кроз садржајан и разноврстан културни програм.

Манифестација "Зимзосан" трајаће од 30. децембра до 8. јануара, а током тих дана Шековићи ће бити мјесто сусрета дјечије радости, стваралаштва и умјетности.

Слика

Посебно мјесто у програму заузима Први фестивал дјечијег плеса „Зимзоплес“, који окупља дјецу предшколског узраста из регије Бирач, славећи покрет, игру и заједништво. Најмлађи ће имати прилику да покажу свој таленат, али и да осјете чаролију наступа и заједничког стварања.

Креативни дух Зимзосана биће додатно обогаћен кроз Колонију малих зимзосликара, гдје ће дјеца, уз стручно менторство, уживати у цртању и сликању зимских мотива, развијајући машту и љубав према ликовној умјетности.

Организациони тим је мислио и на нешто старију публику, па ће се у оквиру фестивала представити сестре Милица и Маја Станишић са Пала, као и концерт професорице Ирене Малишевић са школским хором, који доноси посебну емотивну ноту празничним данима.

  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика

Фото: Ж.Р. и Р.М. 

У сарадњи са црквеном општином Шековићи, у порти Цркве Покрова Пресвете Богородице на Бадњи дан организован је божићни базар, уз налагање бадњака и ватромет.

Ово је само дио богатог програма који је ове године припремио Организациони тим Зимзосан, с циљем да зимски дани у Шековићима буду испуњени радошћу, културом и заједништвом.

Манифестација ће бити свечано затворена 8. јануара великим концертом КУД-а „Свети Ђорђе“ и осталих образовних установа општине Шековићи, чиме ће Зимзосан још једном потврдити да и мале средине могу испричати велике и лијепе приче.

Сви посјетиоци су добро дошли да заједно буду дио ове зимске бајке, да подијеле радост празника и осјете топлину заједништва коју Зимзосан доноси Шековићима.

Коментари 0
Повезане вијести
Ивановић: Јача зима повећала потражњу за пелетом Ивановић: Јача зима повећала потражњу за пелетом
Да ли користити воду за одлеђивање стакала на возилу? Да ли користити воду за одлеђивање стакала на возилу?
Све саобраћајнице у Источном Старом Граду проходне Све саобраћајнице у Источном Старом Граду проходне
Најчитаније
  • Тешка незгода код Гацка, има повријеђених
    17h 32m
    1
  • Олимпијске игре: Шљивић најуспјешнији до сада
    7h 57m
    1
  • Источна Илиџа: Јавни позив за статирање у филму „Линија“
    8h 11m
    0
  • Oбиљежен Дан бораца у Источном Новом Сарајеву (ФОТО)
    15h 1m
    0
  • СШЦ „Источна Илиџа“ обиљежио 15. фебруар – Дан дјеце обољеле од малигних болести (ФОТО)
    17h 44m
    1