Марија Фуртула ученик генерације у основној школи у Рогатици (ФОТО)

11.06.2022. 09:41
0
ИЗВОР: 058.ba

Традиционално, Дан ученичких постигнућа одржан је у Основној школи „Свети Сава“ у Рогатици.

Програм је имао три цјелине, а прва је врло занимљив културно-забавни програм којег су за присутне углавном најбоље ученике школе, већи број њихових родитеља и наставника, извели ученици из разних секција школе. Друга је протекла у подјели признања најбољим ученицима из свих наставних предмета, али и оним који су освајали награде и друга признања на разним такмичењима, међуразрених у оквиру школе, општинским, регионалним и републичким. И на крај, испраћена је још једна генерација успјешних „малих матураната“.

 У генерацији малих матураната, која је збир успјешних и талентованих младих људи, који основно школовање окончавају са скоро двије године дјеловања пандемије вируса корона, рече директор школе Миломир Драганић, налази се 87 ученика од којих 54 дјечака и 31 дјевојчице. Међу њима је 19 са одличним и 34 са врлодобрим успјехом. Ту су и три вуковца – Лука Ребић, Марија Фуртула и Јелена Ђурић. Лука и Марија су из 9/4, а Јелена из 9/2.

  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика

Фото: 058.ba

Ученик генерације, а то ће рећи све чисте петице из свих предмета и примјерно владање током деветогодишњег школовања, је марљива Марија Фуртула, која ће, како рече, школовање наставити у гимназији овдашњег Средњошколског центра „27. јануар“.

Посебно признање од управе школе и начелника општине Милорада Јагодића, који је у име Општинке управе помогао у набавци књига за награде свим најуспјешнијим, за изузетне резултате на пољу спорта, физичког и здравственог васпитања, примила је Магдалена Илић, ученица 9/1 разреда.

Дан ученичких постигнућа пропраћен је различитим презентацијама ученика, а на сцени су приказане роле глуме, пјесме, рецитације, изложбе ликовњака, приказ историје и културно-умјетничке заоставштине завичаја и на друге начине стечених знања генерације која одлази, али и оних који остају још у школским клупама.

Коментари 0
Повезане вијести
Сјећање на прву војну жртву у Рогатици – Тридесет три године од погибије Драженка Михајловића Сјећање на прву војну жртву у Рогатици – Тридесет три године од погибије Драженка Михајловића
Прва генерација економских техничара у Рогатици на окупу након шест деценија Прва генерација економских техничара у Рогатици на окупу након шест деценија
Одлични резултати рогатичких атлетичара на МОИ, рукометашице треће на Сабору омадинског рукомета Одлични резултати рогатичких атлетичара на МОИ, рукометашице треће на Сабору омадинског ру...
Најчитаније
  • Код лица лишеног слободе пронађен снајпер
    11h 17m
    1
  • Универзитет у Источном Сарајеву промовисао 17 доктора наука
    4h 45m
    0
  • Обиљежен Дан Четвртог батаљона Војне полиције Сарајевско-романијског корпуса
    8h 45m
    0
  • Одржан Интернационални карате турнир „Славија опен“ у Источном Новом Сарајеву
    11h 40m
    0
  • У протекла 24 часа прегледано 13 пацијената, двоје задржано на лијечењу
    4h 15m
    0