Обијена црква Вазнесења Господњег надомак Подгорице

02.01.2020. 20:38
0
ИЗВОР: Срна

У ноћи првог дана 2020. године обијена је црква Вазнесења Господњег у Фармацима, код Подгорице, а непозната лица су причинила материјалну штету, саопштено је из Митрополије црногорско-приморске.

Парох љешански Слободан Хаџи-Петровић рекао је да је из цркве однесена мања количина новца испод иконе, а обијен је и ормарић са свијећама и другим ситним реликвијама које вјерници купују у храму.

Непознати починиоци су оштетили прозорско стакло, кроз које су и упали у Цркву.

- Полиција је обавила увиђај, а мјештани очекују да починиоци буду што прије откривени, како се овај случај не би политизовао `преко потребе`, јер се догађа у данима великих и опасних тензија изазваних изгласавањем Закона о слободи вјероисповијести - наводи се у саопштењу.

Црква Вазнесења Господњег припада Љешанској парохији и налази се на путном правцу од Подгорице према Цетињу.

Коментари 0
Повезане вијести
Крађа у Сокоцу, отуђен новац Крађа у Сокоцу, отуђен новац
Крађа у Источном Старом Граду Крађа у Источном Старом Граду
Украден новац из Храма Светог Димитрија у Сјеверној Митровици Украден новац из Храма Светог Димитрија у Сјеверној Митровици
Најчитаније
  • Полиција МУП-а Кантона Сарајево легитимисала ходочаснике из Источног Сарајева
    10h 58m
    0
  • Крађа у Сокоцу, отуђен новац
    13h 9m
    0
  • Источно Ново Сарајево: Лице лишено слободе због дроге
    13h 27m
    0
  • Марш „Бесмртног пука“ у суботу на Палама
    3h 16m
    0
  • Данас сахрана Бобана Кустурића у Бањалуци
    15h 46m
    0