Отварање Центра за дигиталне иновације у четвртак на Електротехничком факултету

21.10.2024. 13:06
0
ИЗВОР: katera.news

Свечано отварање Центра за дигиталне иновације заказано је за четвртак, 24. октобар, у 11.00 часова на Електротехничком факултету Универзитета у Источном Сарајеву.

Како су навели са Електротехничког факултета, Универзитет у Источном Сарајеву је партнер у реализацији "Erasmus+" пројекта, под називом "Innovation Centres for the Development of Innovative and Entrepreneurial Thinking to Facilitate the Development of Sustainable Smart Solutions in the Western Balkans (акроним SMART)". Пројектом је, између осталог, предвиђено оснивање и опремање иновационих центара на партнерским институцијама из БиХ, Црне Горе и Албаније.

Сваки од центара је примарно фокусиран на одређену област паметне специјализације.

- Универзитет у Источном Сарајеву изабрао је област дигиталне пољопривреде, као мултидисциплинарну област која има велики потенцијал за развој и примјену и у којој су у посљедњих неколико година реализоване значајне активности од стране наставног особља Универзитета – поручили су са факултета.

Иновациони центар под називом „Центар за дигиталне иновације“ је основан на Електротехничком факултету, а један од циљева Центра је развој иновативних дигиталних рјешења за подршку малим пољопривредним произвођачима, кроз активан ангажман студената и наставног особља Универзитета, те сарадњу са локалним заједницама, привредним субјектима и сродним организацијама у земљи и иностранству.

Коментари 0
Повезане вијести
На Електротехничком факултету промовисано 49 инжењера и један мастер електротехнике (ФОТО) На Електротехничком факултету промовисано 49 инжењера и један мастер електротехнике (ФОТО)
Хуманитарна свирка за Милку, Драгана и Дарка у Источном Новом Сарајеву Хуманитарна свирка за Милку, Драгана и Дарка у Источном Новом Сарајеву
Општина Источна Илиџа додијелила 62 студентске стипендије (ФОТО) Општина Источна Илиџа додијелила 62 студентске стипендије (ФОТО)
Најчитаније
  • „Касперијада“ сутра у Палама
    17h 43m
    0
  • На Електротехничком факултету промовисано 49 инжењера и један мастер електротехнике (ФОТО)
    15h 54m
    0
  • Труднице тужбама засуле Фонд здравственог осигурања
    8h 21m
    0
  • Вечерас "Конференција беба" у Источној Илиџи
    19h 26m
    0
  • Данас промоција дипломираних инжењера и мастера електротехнике
    20h 40m
    0