Поплаве у Лисабону, најмање једна жртва

08.12.2022. 09:38
0
ИЗВОР: srna.rs

Португалска Метеоролошка агенција "ИПМА" прогласила је црвено упозорење за Лисабон и затражила од становништва да без пријеке потребе не излазе из кућа након што је јака кише изазвала бујичну поплаву у којој је погинула најмање једна особа.

ИПМА је прогласила црвено упозорење за Лисабон, оближњи Сантарем и регион Алгарве на југу Португалије због интензивних падавина и јаких удара вјетра. Исти временски услови најављени су и за данас.

Цивилна заштита у Лисабону пријавила је више стотина инцидената од поплављених улица, жељезничких станица, позоришта и болнице, поплављено је неколико зграда, а аутомобили су плутали улицама. Власти су затвориле путеве и тунеле.

Званичник Цивилне заштите Андре Фернандеш рекао је да је једна жена погинула у поплављеном подруму у мјесту Алгеш док је њен супруг спасен.

- Апелујемо на људе да не напуштају куће током јаких падавина - изјавио је Фернандеш који је апеловао на оне који живе у нижим предјелима да потраже уточиште на безбједнијим мјестима.

Коментари 0
Повезане вијести
Сјећање на 11 страдалих у поплавама 2014. године Сјећање на 11 страдалих у поплавама 2014. године
Сјећање на катастрофалне поплаве које су погодиле Српску и регион 2014. године Сјећање на катастрофалне поплаве које су погодиле Српску и регион 2014. године
Помоћ поплављеним домаћинствима у Источној Илиџи Помоћ поплављеним домаћинствима у Источној Илиџи
Најчитаније
  • Станко Лопатић – Понос Романије
    16h 43m
    2
  • Фирма „Браћа Марјановић“ запошљава
    10h 46m
  • У четвртак исплата једнократне помоћи за пензионере
    13h 28m
    2
  • Други велики квиз на отвореном вечерас у Палама
    7h 33m
    1
  • Сребрна плакета Града Источно Сарајево за професорицу Енелу Регоје
    9h 31m
    0