Прелић и делегација Руске Федерације о унапређењу образовне и културне сарадње

26.03.2026. 21:33
0
ИЗВОР: katera.news

Начелник општине Рогатица Нинослав Прелић састао се данас са делегацијом Руске Федерације, предвођеном проф. др Иљом Тјапковим, представником Руске хуманитарне мисије на Балкану и Екатерином Акопјан, другим секретаром Амбасаде Руске Федерације у БиХ. 

Састанку су присуствовале и Ивана Новаковић, директорка Основне школе „Свети Сава“ у Рогатици, као и мр Јована Амовић, наставница руског језика, која је активно укључена у сарадњу са Амбасадом Руске Федерације, навели су из ове општине.

На састанку је разговарано о актуелној и будућој сарадњи са Руском Федерацијом, првенствено на пољу образовања и културе.

Посебан акценат стављен је на унапређење наставе руског језика и јачање институционалних веза кроз заједничке пројекте и размјену искустава, додали су из Општинске управе.

Коментари 0
Повезане вијести
Књижевност човјека мијења и обогађује Књижевност човјека мијења и обогађује
Рогатица: Обавјештење о обустави и преусмјеравању саобраћаја 18. и 19. августа Рогатица: Обавјештење о обустави и преусмјеравању саобраћаја 18. и 19. августа
Борис Попић побједник 43. Меморијалног шаховског турнира “Ратомир Рато Бркић” Борис Попић побједник 43. Меморијалног шаховског турнира “Ратомир Рато Бркић”
Најчитаније
  • Ни достојнијег човјека, ни љепшег споменика: Годишњица смрти Петра Првог Карађорђевића
    15h 50m
    28
  • Пет особа повријеђено у саобраћајној незгоди у Палама
    13h 42m
    0
  • Драгутин Димитријевић Апис: Црна рука која је промијенила Србију
    7h 30m
    1
  • Пацијент скочио са зграде УКЦ-а
    11h 47m
    0
  • Ванредно обавјештење за потрошаче
    12h 50m
    0