Сребреница: Тужбе због злоупотребе донација

27.05.2022. 17:35
0
ИЗВОР: srna.rs

Општина Сребреница поднијела је тужбе против 21 особе за злоупотребу донација из пројекта обнове који у овој локалној заједници финансира Саудијска Арабија у износу од милион евра.

Правни заступник општине Зекеријах Хаџић рекао је новинарима да су тужбе поднесене на иницијативу начелника Младена Грујичића.

- Комисија за праћење реализације овог пројекта утврдила је да је 21 лице отуђило, односно продало механизацију коју су добили у склопу пројекта, иако су потписала уговоре да механизацију преузимају на кориштење и да се у одређеном периоду не смије отуђивати - појаснио је Хаџић.

Он је прецизирао да је суд у 12 случајева већ донио првостепене пресуде од којих је шест постало правоснажно.

На друштвеним мрежама у посљедње вријеме појављују се огласи да појединци продају стамбене контејнере које је општина Сребреница у неколико наврата додјељивала на кориштење породицама које обрађују своја имања и баве се пољопривредом, а чије у рату попаљене куће још нису обновљене.

Очекује се и да представници општине изврше контролу и покрену судске процесе и против особа које су отуђиле контејнере добијене на привремено кориштење.

Коментари 0
Повезане вијести
Сребреница: Александар Спасојевић из Рудог први допливао до Часног крста Сребреница: Александар Спасојевић из Рудог први допливао до Часног крста
Прослављена ктиторска слава манастира Сасе Прослављена ктиторска слава манастира Сасе
Мајор Коста Тодоровић – Легенда о српском храбром срцу Мајор Коста Тодоровић – Легенда о српском храбром срцу
Најчитаније
  • Из наше прошлости: Како је настао Соколац
    4h 31m
    14
  • Невесињац који је војничке чинове стекао у пет свјетских армија
    3h 20m
    0
  • Ријечи које су добиле назив по одређеним људима
    3h 42m
    31
  • Сјећање на пјесника Лазу Костића
    18h 42m
    1
  • Од данас скупља струја у Српској
    3h 19m
    3