Тривић : У четвртак почиње вакцинација у просвјети и култури

24.05.2021. 20:09
0
ИЗВОР: СРНА

Вакцинација просвјетних радника и запослених у култури у Републици Српској почеће у четвртак, 27. маја, изјавила је Срни министар просвјете и културе Наталија Тривић.

Тривићева је навела да ће тачно бити дефинисан план вакцинације, те на који начин и када ће установе бити обухваћене процесом имунизације.

- Вакцинација ће се проводити на начин да ће тимови Института за јавно здравство посјећивати установе образовања и културе те ће на лицу мјеста према утврђеним терминима вакцинисати запослене који су се на то одлучили- рекла је Тривићева.

Она је истакла значај вакцинације просвјетних радника, јер је план да се настава, уколико епидемиолошка ситуација остане на овом нивоу, од септембра одвија на редован начин.

- Вакцинација је велики искорак у смислу минимализације могућности ширења вируса корона у школама-  рекла је Тривићева.

Коментари 0
Повезане вијести
Стратешки циљ - Укључити дјецу са сметњама у развоју у вртиће Стратешки циљ - Укључити дјецу са сметњама у развоју у вртиће
Тривић: Од септембра умјетничке умјесто музичких школа Тривић: Од септембра умјетничке умјесто музичких школа
Тривић: Ученицима у Српској дозвољене прославе матура и екскурзије Тривић: Ученицима у Српској дозвољене прославе матура и екскурзије
Најчитаније
  • Манастир Веселиње и Гламочки новомученици (ВИДЕО)
    20h 54m
    28
  • Земљорадник с ратним ордењем свирао кларинет
    2h 54m
    1
  • Стара православна црква на Башчаршији прославила крсну славу – Аранђеловдан
    23h 35m
    10
  • Ово су четири најбоља напитка за јачање имунитета
    1h 24m
    31
  • Додик: За реконструкцију и изградњу путева биће уложено 100 милиона КМ
    21h 15m
    6