У Ливну осванули графит “Уби Србина” и нацистички симболи

12.06.2024. 10:36
1
ИЗВОР: srna.rs

На дјечијем игралишту у цетру Ливна исписани су графити “Уби Србина” и нацистички симбол кукасти крст.

Српски повратник у Ливно рекао је Срни да је запрепаштен оваквим порукама које позивају на убијање Срба.

Број Срба у Ливну је на “нивоу статистичке грешке”, а највише повратника је у селима у Ливањском пољу. Повратничка популација је махом старија, а младих српских породица готово да нема.

Данас ту живи мање од 200 српских душа, углавном старијих људи, а у ливањској општини живи тек десетак српских малишана.

Коментари 1
  • Generic placeholder image
    Tamo neko 12.06.2024. 13:12
    Vidite kako neki isticu sa ponosom svoju kulturnu bastinu.
Повезане вијести
Мијовић: 6. новембар - један од важних датума у историји сарајевских, али и Срба у БиХ Мијовић: 6. новембар - један од важних датума у историји сарајевских, али и Срба у БиХ
Полиција чува Српско културно друштво "Просвјета" у Загребу Полиција чува Српско културно друштво "Просвјета" у Загребу
У Ријеци покушан напад на дјецу из Србије, интервенисала полиција У Ријеци покушан напад на дјецу из Србије, интервенисала полиција
Најчитаније
  • Српски цвијет изузетне љепоте ставите на ревер и будите поносни
    10h 46m
    1
  • Крај Првог свјетског рата – 11. новембар 1918. године
    12h 10m
    5
  • Кречар: Aбазовић у тренутку несреће био у стадијуму тешког пијанства
    5h 31m
    0
  • Шта то бјеше 6. новембра 1918?
    6h 7m
    12
  • Сарајевска истина бачена у јаму!
    23h 6m
    7