У Сокоцу без струје осам села

12.01.2021. 09:45
0
ИЗВОР: Срна

Екипе електродистрибутивне Радне јединице Соколац раде на отклањању кварова на дијелу далековода Соколовићи због чега је осам села без струје, рекао је јутрос Срни управник ове Радне јединице Срђан Кнежевић.

Кнежевић је навео да су села од Кусача до Соколовића без струје од јуче од 14.00 часова, а кварови ће бити отклоњени данас до краја радног времена.

Према његовим ријечима, јуче су отклоњени кварови на 10-киловолтном далеководу "Каљина", на коме је без напона било тридесетак трафо-станица.

Стручни сарадник за локалне путеве општине Соколац Миланко Добриловић рекао је јутрос да су сви приоритетни локални путеви до центара мјесних заједница очићени и да су екипе зимске службе радиле до касно синоћ на правцима Подроманија-Каљина-Бањалучица-Баре, Жљебови-Соколовићи-Калиманићи, Равна Романија - Црвене Стијене, Соколац-Ћаварине-Шенковићи, Иван Поље - Озерковићи и Ћилимара - Ново село - Крније.

Он је додао да се локални путеви чисте према раније утврђеним приоритетима за одржавање путева у зимском периоду на подручју општине Соколац.

На Сокоцу је висина снијега 24 центиметра, а јутарња температура минус пет степени Целзијусових, према подацима Метеоролошке станице у овом мјесту.

Коментари 0
Повезане вијести
Александар Крајишник понио титулу "хајдук харамбаша Романије" Александар Крајишник понио титулу "хајдук харамбаша Романије"
Радојичић и Којић са руководством ПСС Соколац: Настављамо јачање организације широм Српске Радојичић и Којић са руководством ПСС Соколац: Настављамо јачање организације широм Српске
Саво Влачић најбољи косац на „Дану косидбе“ Саво Влачић најбољи косац на „Дану косидбе“
Најчитаније
  • Ни достојнијег човјека, ни љепшег споменика: Годишњица смрти Петра Првог Карађорђевића
    20h 37m
    28
  • Пет особа повријеђено у саобраћајној незгоди у Палама
    18h 29m
    0
  • Драгутин Димитријевић Апис: Црна рука која је промијенила Србију
    12h 17m
    1
  • Пацијент скочио са зграде УКЦ-а
    16h 34m
    0
  • Ванредно обавјештење за потрошаче
    17h 37m
    0