Укинуто стање повишене борбене готовости у Војсци Србије

29.12.2022. 13:47
0
ИЗВОР: glassrpske.com

Стање повишене борбене готовости у Војсци Србије укинуто је одлуком предсједника Србије и врховног команданта Војске Србије Александра Вучића, потврђено је Танјугу у Предсједништву.

Борбена готовост проглашена је 26. децембра због ситуације на сјеверу Косова и Метохије.

Тада је Вучић, као врховни командант Војске Србије наредио да војска и све јединице МУП-а буду у највишем степену борбене готовости.

Како јавља извјештач РТС-а послије пуштања на слободу Дејана Пантића и Николе Недељковића, очекује се пуштање и Слађана Трајковића и Миљана Аџића.

Како РТС сазнаје, Супруга Слађана Трајковића Сузана добиће заказани телефонски разговор са својим супругом када ће можда и сазнати нешто више, да ли ће он можда бити пуштен да се брани са слободе.

Барикада у Рудару још није уклоњена, али пут на прелазу Мердаре је оспособљен.

Очекује се уклањање барикада на сјеверу Косова и Метохије. За сада, уклоњена је барикада код пункта Мердаре из правца Куршумлије.

Предсједница Владе Србије Ана Брнабић изразила је "огромну захвалност Вучићу и Србима са КиМ зато што су, како је навела, „нашли снаге да на бруталан терор и агресију одговоре скоро па безграничним стрпљењем, посвећеношћу миру, мудром политиком и дијалогом са свима онима који су, на било који начин, могли да допринесу очувању мира".

- Нажалост, верујем да ово није крај Куртијевим (премијер привремених институција у Приштини Аљбин) провокацијама, али се надам, и верујем, да ће међународна заједница обезбедити поштовање договора постигнутих у последњих 24 часа како би се очувао овај тренутак мира и стабилности и како би се окренули испуњењу Бриселског споразума - навела је премијерка Србије на Твитеру.

Брнабићева је такође захвалила међународним партнерима који су помогли да се сачува мир.

Коментари 0
Повезане вијести
Ово су нове цијене путарина у Србији Ово су нове цијене путарина у Србији
Поново блокаде улица у више градова Поново блокаде улица у више градова
Привођење у Грачаници због мајице у бојама заставе Србије Привођење у Грачаници због мајице у бојама заставе Србије
Најчитаније
  • Лице активирало експлозивну направу у Сокоцу
    5h 40m
    0
  • Тешка несрећа у БиХ: Једно погинуло, двоје у болници
    18h 45m
    0
  • Душко Костић одбранио докторску дисертацију на Технолошком факултету у Зворнику
    20h 44m
    0
  • Сестре по оружју - како су Милунка Савић и Флора Сандс заједно ратовале
    5h 4m
    0
  • Стиже врхунац топлотног таласа у Српској
    17h 50m
    0