Влада донијела Одлуку о оснивању ОШ “Стево Калуђерчић” у Источном Новом Сарајеву

14.08.2026. 13:59
0
ИЗВОР: katera.news

Влада Републике Српске донијела је на јучерашњој сједници Одлуку о оснивању Јавне установе Основна школа „Стево Калуђерчић“ Источно Ново Сарајево.

Потреба за оснивањем нове школе произашла је из континуираног повећања броја ученика на подручју Источног Новог Сарајева и недостатка просторних капацитета у ЈУ Основна школа „Свети Сава“.

Како је наведено у саопштењу, ова школа није у могућности да обезбиједи несметану реализацију наставних и ваннаставних садржаја за све већи број ученика.

Влада Републике Српске је у претходном периоду обезбиједила средства за изградњу новог школског објекта, који је у међувремену завршен, а након што је утврђено да су испуњени услови за оснивање, приступило се њеном самосталном оснивању.

Нова школа ће преузети дио ученика постојеће Основне школе „Свети Сава“, у складу са утврђеним уписним подручјима за основне школе на подручју општине Источно Ново Сарајево.

Коментари 0
Повезане вијести
Сајам књига од 17. до 20. августа у Источном Новом Сарајеву Сајам књига од 17. до 20. августа у Источном Новом Сарајеву
Вече стендап комедије са Андријом Дабановићем сутра у Источном Новом Сарајеву Вече стендап комедије са Андријом Дабановићем сутра у Источном Новом Сарајеву
Бесплатан превоз до излетишта „Тврдимићи“ сваке недјеље током љета Бесплатан превоз до излетишта „Тврдимићи“ сваке недјеље током љета
Најчитаније
  • „Sport Vision” у Источном Сарајеву запошљава
    1h 18m
    0
  • Када се крварило, а ниоткуда помоћи – ко је притекао?
    5h 16m
    3
  • Живот и насљеђе Милутина Јањушевића: Професор, управник и симбол страдања
    18h 48m
    0
  • Други велики квиз на отвореном у Палама 25. августа
    21h 36m
    1
  • Одабрани најљепши балкон, двориште и фотографија Рогатице (ФОТО)
    21h 12m
    0