Возачи у БиХ за казне дугују готово 73 милиона КМ

22.03.2021. 10:23
0
ИЗВОР: СРНА

Возачи у БиХ дугују готово 73 милиона КМ по основу неплаћених казни за саобраћајне прекршаје, подаци су Агенције за идентификационе документе, евиденцију и размјену података /IDDEEA/ БиХ.

Возачи из Републике Српске за казне дугују 23.366.043 КМ, дуг возача из ФБиХ је двоструко већи и износи 46.759.523, а у дистрикту Брчко 3.190.360 КМ.

Према износу дуга, апсолутни рекордер је мушкарац из Сарајева Ф.Ј, којег је патрола Полицијске управе Источно Сарајево 13. марта зауставила у Војковићима и привремено му одузела аутомобил "фијат пунто" утврдивши да има више од 350 неплаћених прекршајних налога, наводи данашњи "Дневни аваз".

Из Полицијске управе Источно Сарајево саопштено је да је увидом у службене евиденције утврђено да наведено лице има дуг у укупном износу од 257.163 КМ.

Према висини износа новчаних казни издвајају се два лица из Брчког која за неплаћене саобраћајне прекршаје дугују 85.720 и 78.548 КМ.

У Републици Српској возач из Модриче дугује 73.539 КМ, а слиједе возач из Српца са дугом од 58.194 и Требиња са 53.968 КМ дуга.

- Највише новца дугује се за прекршаје прекорачења брзине у распону од 10 до 20 километара на сат изнад ограничења. Слиједи вожња без важеће возачке дозволе, некориштење безбједносног појаса, недостатак опреме, те вожња без положеног возачког испита - наводе из IDDEEA.

Коментари 0
Повезане вијести
Одговорним понашањем купача и управљача купалиштима избјећи несреће Одговорним понашањем купача и управљача купалиштима избјећи несреће
Наредних дана још топлије, могуће обарање рекорда Наредних дана још топлије, могуће обарање рекорда
Отворена изложба фотографија ,,Јавор планином 5'' у Хан Пијеску Отворена изложба фотографија ,,Јавор планином 5'' у Хан Пијеску
Најчитаније
  • Позовимо 1416 за нашег суграђанина Драгана Мацана
    21h 34m
    0
  • Јако невријеме погодило општине Источно Ново Сарајево и Источна Илиџа
    4h 55m
    0
  • Свједочанство мајке Милке Божић о страдању кћерке Зорице
    21h 55m
    0
  • "Конференција беба", најљепши и највеселији догађај у Источној Илиџи, 26. јуна
    8h 47m
    0
  • Источно Ново Сарајево: Бесплатан превоз за ученике и пензионере
    5h 18m
    0