Вулин не очекује велики прилив избјеглица из Авганистана

22.08.2021. 12:23
0
ИЗВОР: TANJUG

Министар унутрашњих послова Србије Александар Вулин изјавио је данас да не очекује велики прилив избјеглица из Авганистана.

Промјена власти у Авганистану неће толико утицати на повећање броја миграната. То је удаљено 7.000 километара, није то тако једноставно. Чињеница да људи покушавају да оду из Авганистана није необична, то се дешава већ годинама – рекао је Вулин за ТВ Прва.

Он је нагласио да Авганистанцима, али и Сиријцима, није циљ да остану у Србији, већ да оду на Запад.

– Ми смо само транзитна земља, нико од њих не жели да остане овдје – рекао је Вулин.

Он је додао да у прихватним центрима у Србији има око 5.000 миграната, и да они нису само из Авганистана.

Коментари 0
Повезане вијести
Ни након 28 година није позната судбина отетих српских рудара Ни након 28 година није позната судбина отетих српских рудара
Српски баскеташи освојили бронзу у Пољској Српски баскеташи освојили бронзу у Пољској
Баскеташи Србије у полуфиналу Свјетског првенства у Варшави Баскеташи Србије у полуфиналу Свјетског првенства у Варшави
Најчитаније
  • Теа Дивчић представља Источно Сарајево на избору за Мис БиХ
    3h 39m
    4
  • Још седам дана активан број 1435 за лијечење Милке Илишковић
    1h 45m
    3
  • Лицу из Рогатице скидан новац са банковног рачуна у износу од 1.200 КМ
    9h 40m
    0
  • Чувајмо сјећање на невино страдале Србе у средњем Подрињу и Бирчу
    10h 36m
    2
  • Позовимо 1416 за нашег суграђанина Драгана Мацана
    11h 38m
    0