Вулин пита Вучића докле ће Београд да чува цјеловиту БиХ?

17.09.2020. 18:43
0
ИЗВОР: СРНА

Министар одбране Србије Александр Вулин оцијенио је данас да су бошњачки члан Предсједништва БиХ Шефик Џаферовић и бошњачким гласовима изабрани члан хрватског народа Жељко Комшић гласањем за приједлог да БиХ призна лажну државу Косово показали да желе да Србија буде раскомадана, те запитао предсједника Србије докле ће Београд морати да чува цјеловиту БиХ.

- Ако су у БиХ за независно `Косово`, ја сам за независну Републику Српску - рекао је Вулин, коментаришући одлуку Комшића и Џаферовића да на ванредној сједници Предсједништва БиХ гласају за приједлог о признању БиХ самопроглашеног "Косова".

Он је оцијенио да су Џаферовић и Комшић показали колико их не занима шта мисле и осјећају Срби у БиХ, али и да желе да Србија буде раскомадана, саопштено је из Министарства одбране Србије.

Вулин у саопштењу пита предсједника Србије Александра Вучића докле ће залагати свој ауторитет да, како је указао "сачува целовиту БиХ која не жели целовиту Србију".

- Председниче, ако не поштују целовиту Србију и не желе Републику Српску, докле ћемо ми морати да чувамо целовиту БиХ? Председниче, опростили сте им што су покушали да Вас убију у Сребреници, немојте им опростити што покушавају да убију и Србију - рекао је Вулин. 

Коментари 0
Повезане вијести
Куга малих преживара на 40 км од БиХ, забрањен увоз животиња Куга малих преживара на 40 км од БиХ, забрањен увоз животиња
Каква је куповна моћ становника БиХ у поређењу са Европљанима Каква је куповна моћ становника БиХ у поређењу са Европљанима
Колико има запослених у БиХ? Колико има запослених у БиХ?
Најчитаније
  • "Бесмртни батаљон" - 1300 каплара
    5h 49m
    40
  • Дојава о бомбама у основним школама у Источном Сарајеву
    6h 15m
    0
  • Ване Ивановић - Југословен без отаџбине и грађанин свијета
    17h 43m
    31
  • Преминуо војвода Славко Алексић
    5h 35m
    4
  • Пале: Вртић "Бубамара" прославио Никољдан, кум начелник Којић
    23h 35m
    0