Зељковић и саучесници још два мјесеца иза решетака

29.10.2021. 11:42
0
ИЗВОР: srpskainfo.com

Врховни суд Републике Српске одбацио је жалбе адвоката ухапшених у афери "Корона уговори" и потврдио одлуку о притвору Окружног суда у Бањалуци према којој ће Бранислав Зељковић и саучесници иза решетака провести још најмање два мјесеца, сазнаје Српскаинфо.

Осим Зељковићу, притвор је до 16. децембра продужен и Драгану Дубравцу, директору фирме “Promeding”, Саши Марковићу, власнику туристичке агенције “Travel for fan” и Славку Бојићу, директору фирме “Procontrol”.

Зељковићу и саучесницима притвор је продужен због утицаја на свједоке и уништавања доказа, те због тежине кривичног дјела и узнемирења јавности.

Зељковић и саучесници осумњичени су да су током ванредног стања у Српској, изазваног пандемијом вируса корона, користећи се тендерским малверзацијама, набављали медицинску и немедицинску опрему по вишеструком већим цијенама од тржишних чиме су грађани Српске оштећени за 790.000 марака.

 

Осим наведеног, Зељковић и саучесници терете се да су оформили конзорцијум фирми које нису могле набављати медицинску опрему.

У афери “Корона уговори” ухапшен је директор добојске болнице “Свети апостол Лука” Младен Гајић који је такође у притвору.

Коментари 0
Повезане вијести
Драшко Станивуковић пуштен из притвора Драшко Станивуковић пуштен из притвора
Ацо Ђукановић остаје у притвору Ацо Ђукановић остаје у притвору
Брату Мила Ђукановића тридесет дана притвора Брату Мила Ђукановића тридесет дана притвора
Најчитаније
  • Преминуо Бранислав Јањић
    8h 14m
    11
  • Ћосић: Нисам способан да управљам финансијама на начин на који то ради Елек
    13h 44m
    5
  • Мали Сава као симбол српског бунта против ропства
    16h 33m
    1
  • ВиК Источно Сарајево: Ванредно обавјештење
    14h 10m
    0
  • Божовић: Ко је узимао новац из институција на основу лажног пребивалишта?!
    8h 26m
    1