Електротехнички факултет презентује резултате пројекта прекограничне сарадње

11.12.2021. 22:00
0
ИЗВОР: Катера

Електротехнички факултет у Источном Сарајеву у уторак, 14. децембра презентоваће резултате пројекта прекограничне сарадње ''AIRPOLISCA''.

Пројекат прекограничне сарадње “Transport related Air Pollution and Health impacts in the Čačak city (AIRPOLISCA)”, су реализовали Електротехнички факултет Универзитета у Источном Сарајеву, Факултет техничких наука Унивирзитет у Крагујевцу и град Чачак. 

Овом приликом ће бити презентовано интегрално софтверско рјешење које је развијено на Електротехничком факултету Универзитета у Источном Сарајеву за потребе града Чачка.

Урађено софтверско рјешење је интернет орјентисана апликација којом су обједињена сва тренутна мјерења параметара квалитета ваздуха на територији града Чачка.

Такође, на састанку ће бити ријечи о приједлозима и препорукама за проширење пројектних активности и наставка сарадње у области подизања квалитета и заштите животне средине.

Коментари 0
Повезане вијести
На Електротехничком факултету промовисана 32 инжењера и шест мастера електротехнике (ФОТО) На Електротехничком факултету промовисана 32 инжењера и шест мастера електротехнике (ФОТО)
Талентовани ученици из Власенице показали велико знање и интересовање за Електротехнички факултет (ФОТО) Талентовани ученици из Власенице показали велико знање и интересовање за Електротехнички ф...
Вечерас предавање Високопреподобног архимандрита Методија Вечерас предавање Високопреподобног архимандрита Методија
Најчитаније
  • Ратна стаза Зековића с Романије
    6h 37m
    2
  • Предложен притвор за мушкарца који је пријетио мајци у Источном Новом Сарајеву
    11h 58m
    3
  • Дан српског јединства, слободе и националне заставе
    14h 50m
    0
  • „CITY MOBIL“ : Оглас за посао
    12h 13m
    0
  • Агата Кристи - најпродаванији аутор детективских романа свих времена
    4h 59m
    0