Јунећи гулаш

11.03.2024. 08:59
1
ИЗВОР: nezavisne.com

За данашњи ручак спремите јунећи гулаш.

Састојци:

600 гр јунетине

2 главице црвеног лука

1 чен бијелог лука

2 дцл сос парадајза

1 говеђе коцка за супу

1 дцл црног вина

со

бибер

1 мрква

брашно по потреби

Припрема:

Месо опрати и добро посушти, те га зачнити са соли и мало бибера, добро га измијешати и мало га оставити да одстоји. Узети штапни миксер те изблендати лук. (можете га и насјецкати). Ставити лук на вруће уље, али на лагану ватру те полако мјешајући пустити да лук омекша, додајте мало соли.

Кад је лук мало омекшао можете додати мркву на колутиће а мозете је и нарибати. Додајте црно вино, те нека се динста још мало. Додати месо, добро промијешати те појачати ватру, мијешати и динстати нагло да месо пусти свој сок.

Кад је месо пустило сок,додајте му 6 дцл говеђег темељца, смањите ватру (можете додавати унутра и говеђе супе). Пустите да се крчка око 45 минута.

Ситно насјецкајте један мали лук и убаците га у 2 дцл сос парадајза те пустите пар минута да одстоји те га додајте у гулаш.  Добро промијешати те пустити да куха на лаганој ватри око 45 минута.

Провјерите да ли је месо омекшало. Ако није додајте му јос мало темељца или воде (зависно о сланоћи) а ако је омекшало провјерите да ли вам је гулаш довољно густ, ако јесте, зачините га по вашој жељи. Ако није довољно густо, узмите кашику брашна и промијешајте са водом и додавајте лагано док не процијените да је довољно густо, те пустите да куха још мало.

Коментари 1
  • Generic placeholder image
    merc 11.03.2024. 10:40
    ako se u gulaš stavi brašno to više nije gulaš. ovo ostalo je ok
Повезане вијести
Посна кускус салата са поврћем и лимуном Посна кускус салата са поврћем и лимуном
Посни колач са вишњама и маком Посни колач са вишњама и маком
Рецепт дана: Посне паприке са кукурузом Рецепт дана: Посне паприке са кукурузом
Најчитаније
  • Јелена Анжујска – прва српска краљица са ореолом светице
    16h 4m
    1
  • Југославија је 1972. због великих богиња вакцинисала 18 милиона људи у неколико седмица
    1h 41m
    6
  • По чему је Романија добила име (ВИДЕО)
    1h 43m
    31
  • Елек и Зупчева најавили ТВ дуел
    22h 48m
    6
  • Милутин Миланковић, српски научник који је задужио свијет
    1h 46m
    2