Danas nova odluka Hrvatske o mjerama na granici sa BiH

24.06.2020. 12:01
0
IZVOR: Buka

Kako saznaje Jutarnji list od direktora zagrebačkog Nastavnog zavoda za javno zdravstvo “Dr. Andrija Štampar" dr Zvonimira Šostara vjerovatno će gradski epidemiolozi uskoro zagrebačkom štabu civilne zaštite predložiti obavezno nošenje zaštitnih maski u tramvajima i autobusima.

Osim toga, predsjednik Nacionalnog štaba civilne zaštite Davor Božinović najavio je za juče odluku o novom režimu na graničnim prelazima sa Srbijom, BiH i Crnom Gorom.

Vjerovatno će se ponovo uvesti 14-dnevna samoizolacija za građane koji dolaze iz tih država, ali i iz Sjeverne Makedonije i s Kosova.

- Pratimo epidemiološku situaciju u zemljama susjedstva i ovo što bilježimo posljednjih dana su infekcije koje dolaze, odnosno koje donose ljudi koji najvećim dijelom dolaze iz zemalja našeg istočnog susjedstva. U srijedu imamo i sastanak Stožera i vjerojatno ćemo donijeti odluku kojom ćemo promijeniti režim koji u ovom trenutku postoji na graničnim prelazima sa Srbijom, BiH i Crnom Gorom, ali i kada je pitanje putovanje za državljane Kosova i Sjeverne Makedonije - poručio je u utorak Davor Božinović.

Komentari 0
Povezane vijesti
BiH uvezla hranu za 2,4 milijarde KM BiH uvezla hranu za 2,4 milijarde KM
Duge kolone vozila na izlazu iz BiH Duge kolone vozila na izlazu iz BiH
Narednih dana visok rizik od izbijanja požara Narednih dana visok rizik od izbijanja požara
Najčitanije
  • Slavna istorija našeg zaborava - Zaboravljena srpska groblja i spomenici u Han Pijesku
    45m
    1
  • Na današnji dan umro Petar I Karađorđević, srpski kralj i heroj
    9h 41m
    0
  • Čarls Bukovski rođen prije 106 godina: Koja vam je omiljena knjiga “prljavog starca”?
    1h 25m
    0
  • Masovni pokolj Srba na „Mehinom stanju“ avgusta 1941.
    7h 1m
    6
  • Godišnjica smrti “Čika Pere”, omiljenog srpskog vladara: Kruna stigla kasno, slava živi vječno
    7h 2m
    3