Grad bogatiji za jednu djevojčicu

01.03.2021. 08:49
0
IZVOR: Katera

U porodilištu bolnice u Istočnom Sarajevu u toku protekla 24 časa rođena je jedna djevojčica.

Ljekarsku intervenciju zatražilo je 13 pacijenata.

Grad uredno snabdijeven vodom i električnom energijom.

porodilištu Univerzitetske bolnice u Foči u protekla 24 časa nije bilo rođenih beba.

Ljekarsku intervenciju zatražilo je 15 pacijenata.

U Domu zdravlja „Dr Ljubomir Ćeranić“ u Sokocu ljekarsku intervenciju zatražilo je 19 pacijenata.

Teritorijalne vatrogasne jedinice u protekla 24 časa imale su tri intervencije.

Foča,

Dvije intervencije na gašenju suve trave i niskog rastinja u Donjem Polju od 11.30 do 12.20 časova i u naselju Mijakovići od 17.00 do 18.00 časova.

Sokolac,

Jedna intervencija na gašenju suve trave u ulici Ive Andrića od 14.40 do 15.15 časova.

Saobraćaj se na većini puteva u Republici Srpskoj i FBiH odvija po suvim kolovozima, zbog niske temperature vazduha moguća je poledica u višim predjelima i preko planinskih prevoja, a na dionicama kroz usjeke i pored kamenih kosina učestali su odroni.

Iz Auto-moto saveza Republike Srpske upozoravaju na odron na dionici Brod na Drini-granični prelaz Hum/Šćepan Polje, gdje je putnički saobraćaj otežan, a za teretna vozila obustavljen.

Od ponoći je na teritoriji FBiH zabranjen prevoz eksplozivnih materija.

Na graničnim prelazima u BiH zadržavanja nisu duža od 30 minuta.

Na prelazu Metaljka /Čajniče-Pljevlja/ moguć je prelazak granice od 7.00 do 19.00 časova.

Ponovo su otvoreni svi granični prelazi za pogranični saobraćaj između Hrvatske i BiH.

BiH je otvorila je granice prema: Hrvatskoj, Srbiji i Crnoj Gori, a odluka se odnosi samo na građane te tri države. Ulazak u BiH za strane državljane omogućen je uz negativan "pi-si-ar" test na virus korona koji ne smije biti stariji od 48 časova.

U Republici Srpskoj i FBiH danas će biće sunčano vrijeme, uz najvišu dnevnu temperaturu vazduha od šest do 12, na jugu i jugoistoku do 17, na planinama od tri stepena Celzijusova.

Jutro je pretežno vedro, uz slab mraz na planinama i uz prolaznu sumaglicu ili maglu oko rijeka i kotlina, saopšteno je iz Republičkog hidrometeorološkog zavoda.

Tokom dana u većini predjela biće sunčano, uz malu oblačnost, uveče u istočnim predjelima prolazna oblačnost sa sjeveroistoka.

Komentari 0
Povezane vijesti
Naš grad bogatiji za dva stanovnika Naš grad bogatiji za dva stanovnika
Sutra nestabilno, lokalno uz prolaznu kišu i sunčane intervale Sutra nestabilno, lokalno uz prolaznu kišu i sunčane intervale
Srpska bogatija za 28 beba Srpska bogatija za 28 beba
Najčitanije
  • Istočno Sarajevo: Uhapšena dva lica
    13h 24m
    6
  • “Braniću Srbiju i kada budem bila mrtva!” – Riječi srpske heroine koja je branila svoju otadžbinu 1999.
    6h 23m
    0
  • Godišnjica odbijanja Vens-Ovenovog plana
    14h 4m
    0
  • Boban Kusturić pronađen mrtav
    16h 0m
    0
  • Obilježena krsna slava i Dan opštine Istočna Ilidža (FOTO)
    10h 54m
    0