Istočni Stari Grad: Potpisan Sporazum o saradnji sa Ministarstvom za ljudska prava i izbjeglice

16.12.2020. 18:27
0
IZVOR: opstinaisg.net

Danas je u Sarajevu, načelnik opštine Istočni Stari Grad, Bojo Gašanović potpisao Sporazum o saradnji između Opštine Istočni Stari Grad i Ministarstva za ljudska prava i izbjeglice Bosne i Hercegovine koji podrazumjeva realizaciju projekata obnove i izgradnje komunalne i socijalne infrastrukture na prostorima gdje žive raseljena lica i povratnici.

Sredstva u iznosu od 50.000 KM, koja su donirana od strane ministarstva našoj opštini, su značajna jer će biti uložena u završetak izgradnje vodovoda na Hreši, a time ćemo znatno olakšati život ljudi iz ove mjesne zajednice. Značaj ove donacije se ogleda i u tome što je budžet opštine rasterećen za ovaj iznos, što za jednu ruralnu opštinu sa statusom izrazito nerazvijene mnogo znači -  rekao je načelnik Gašanović.

Još jednom je istaknut značaj izgradnje infrastrukture što predstavlja osnov za povratak stanovništva, ali i za ostanak u Istočnom Starom Gradu.

Komentari 0
Povezane vijesti
Minić i Gašanović svečano otvorili "Jagnjijadu" na Vučijoj Luci Minić i Gašanović svečano otvorili "Jagnjijadu" na Vučijoj Luci
Danas Gastro-turistička manifestacija "Jagnjijada" na Vučijoj Luci Danas Gastro-turistička manifestacija "Jagnjijada" na Vučijoj Luci
Na Hreši služen parastos poginulim borcima Hrešanske čete Na Hreši služen parastos poginulim borcima Hrešanske čete
Najčitanije
  • Emotivan susret sarajevskih građevinaca nakon 50 godina mature
    18h 23m
    0
  • Danas „Konferencija beba“ u Palama
    19h 40m
    0
  • Božović: „Pohod na klanac“ je hodočašće sjećanja i poštovanja
    20h 1m
    0
  • Porodica Turuntaš i ove godine ugostila istu djecu sa Kosova i Metohije
    17h 45m
    0
  • Konferencija beba u Palama okupila 252 mališana, najmlađa beba Lazar Savić (FOTO)
    11h 14m
    2