Monfisu 12. trofej u karijeri

22.10.2023. 21:55
0
IZVOR: nezavisne.com

Francuski teniser Gael Monfis došao je do 12. titule u karijeri, pošto je u finalu ATP turnira u Stokholmu pobijedio Pavela Kotova iz Rusije sa 4:6, 7:6 (8-6), 6:3.

Bio je Francuz na ivici poraza, pri rezultatu 5:5 u drugom setu je spasao tri uzastopne brejk lopte. Potom je u uzbudljivom taj brejku realizovao treću set loptu i izborio odlučujući set.

Tada je do izražaja došlo i iskustvo, već u prvom gemu je Monfis napravio brejk, na svojim servisima bio superioran i kada je došao do 5:2, uz dupli brejk, činilo se da nas čeka brzi kraj. Ipak, Kotov je napravio brejk, ali Monfis je brzo uzvratio istom mjerom i stigao do pobjede za dva sata i 35 minuta igre.

Francuz, koji je u septembru napunio 37 godina, sada ima skor u finalima 12-22.

Mnogi su mu predviđali povlačenje usled brojnih povreda i pauza, ali on je još jednom pokazao čeličnu volju i opet se upisao među šampione. Sada će se vratiti u top 100, na 90. poziciju.

Prije Kotova, Monfis je redom pobijedio Fučoviča, Mišolića, Manarina i Đerea.

I Kotov može da bude zadovoljan, igrao je prvo ATP finale u karijeri i imaće rang karijere – 81. mjesto.