Njemačka od 1. avgusta priznaje 60 polova

17.07.2024. 11:32
0
IZVOR: srna.rs

Od 1. avgusta u Njemačkoj stupa na snagu Zakon o samoopredjeljenju, koji svakome dozvoljava da promijeni pol i ime koje su mu roditelji dali.

Takođe, novi zakon daje znatno lakši put, recimo, muškarcima, koji kažu da se osjećaju kao žene, ka toaletima i drugim prostorima koji su ranije bili rezervisani isključivo za biološke žene.

Mediji prognoziraju da bi upravo taj probem uskoro mogao postati izvor pravnih sporova i sukoba.

Nijemci su upozoreni da će za "misdžendering" (upotrebu zamjenica koje ne odgovaraju nečijem rodnom identitetu) morati da plate kaznu do 10.000 evra!?

Ipak, zvančnici tvrde da će novčana kazna biti izrečena samo ako je osoba "namjerno povrijeđena kao rezultat otkrivanja njenog pola upotrebom odgovarajuće zamjenice".

Situaciju komplikuje činjenica da u Njemačkoj više ne postoje dva tradicionalna pola - muški i ženski, već mnogi.

Još 2014. godine, "Fejsbuk" je ponudio mogućnost izbora između 60 različitih polova. Od tada se njihov broj samo povećavao.

Nijemcima više nisu dovoljne tri lične zamjenice: on, ona i ono.

Na društvenim mrežama odavno je uobičajeno da u svom profilu treba naznačiti zamjenicu kojom nekoga treba oslovljavati.

Zahvaljujući novom zakonu, može se pretpostaviti da bi u budućnosti sve vrste "pogrešne oznake" pola pojedinca mogle postati osnov za sudske postupke.

Da bi se takvi slučajevi isključili, neophodno je poznavati sve "tačne termine" - navode "Fakti".

Komentari 0
Povezane vijesti
Registrovano 5.120 smrtnih slučajeva povezanih sa vrućinom u Njemačkoj Registrovano 5.120 smrtnih slučajeva povezanih sa vrućinom u Njemačkoj
Novi talas nestašice jaja Novi talas nestašice jaja
Dahau - Smrt sa stotinu lica Dahau - Smrt sa stotinu lica
Najčitanije
  • Karta u jednom pravcu za Srbe protjerane iz Sarajeva, Hercegovine i Srednje Bosne
    18h 41m
    4
  • Gojković reagovao na izjavu Ćosića o incidentu u diskoteci „Enigma“
    14h 20m
    5
  • Pale: Najavljen protest povodom incidenta u diskoteci „Enigma“
    14h 57m
    17
  • Profesor Dimitrije Ćeranić izabran za dekana Pravnog fakulteta
    19h 33m
    5
  • Najavljeni prekidi električne energije za sutra
    7h 43m
    0