Novak Cvijetić izabran za perspektivnog sportistu opštine Sokolac

08.08.2023. 12:15
0

Član Karate kluba "Omladinac" sa Sokoca Novak Cvijetić izabran je za jednog od devetoro perspektivnih sportista ove lokalne zajednice za prothodnu godinu.

Ovaj trinaestogodišnjak je uspješan sportista, a sudeći prema ostvarenim rezultatima pred njim je izvrsna karijera.

Slika

Veoma sam zadovoljan postignutim rezultatima i plasmanima u 2022.  i priznanje za perspektivnog sportistu je potvrda mog truda i rada, otpočinje razgovor za portal Katera ovaj uspješni sportista.

Kako ističe, ovo priznanje ga motiviše za nove pobjede.

Osvrnuvši se na prethodnu godinu, istakao je da je to bila jako uspješna godina u kojoj je osvojio mnoge nagrade i priznanja.

U razgovoru za naš portal, Novak je rekao da je najponosniji na bronzanu medalju sa Državnog prventsva za djecu u pojedinačnim borbama i katama, pojedinačnim i ekipnim.

- Na tom takmičenju sam osvojio treće mjesto i ostvario plasman za Balkansko prvenstvo – dodao je on.

Govoreći o daljim planovima, ovaj mladi karatista je rekao da će trenirati marljivo, truditi se i nadati još boljim plasmanima na državnim i balkanskim prvenstvima.

Slika

Novak Cvijetić je rođen 11. 1. 2011. godine. Odličan je učenik šestog razreda Osnovne škole „Sokolac“. Član je Karate kluba „Omladinac“ od 2017. godine.

U protekloj godini je osvojio prvo mjesto na Kupu regije u Bileći, treće mjesto na Državnom prventsvu za djecu u pojedinačnim borbama i katama, pojedinačnim i ekipnim u Zenici, drugo mjesto u borbama na "Slavija openu" u Istočnom Sarajevu, te peto mjesto na Balkanskom prvenstvu u Beogradu.

Takođe, osvojio je i prvo mjesto na Internacionalnom karate turniru u Nevesinju i prvo mjesto na Meunarodnom turniru u Zvorniku.