08.08.2023. 12:15
0
ИЗВОР: katera.news

Члан Карате клуба "Омладинац" са Сокоца Новак Цвијетић изабран је за једног од деветоро перспективних спортиста ове локалне заједнице за протходну годину.

Овај тринаестогодишњак је успјешан спортиста, а судећи према оствареним резултатима пред њим је изврсна каријера.

Слика

Веома сам задовољан постигнутим резултатима и пласманима у 2022.  и признање за перспективног спортисту је потврда мог труда и рада, отпочиње разговор за портал Катера овај успјешни спортиста.

Како истиче, ово признање га мотивише за нове побједе.

Осврнувши се на претходну годину, истакао је да је то била јако успјешна година у којој је освојио многе награде и признања.

У разговору за наш портал, Новак је рекао да је најпоноснији на бронзану медаљу са Државног првентсва за дјецу у појединачним борбама и катама, појединачним и екипним.

- На том такмичењу сам освојио треће мјесто и остварио пласман за Балканско првенство – додао је он.

Говорећи о даљим плановима, овај млади каратиста је рекао да ће тренирати марљиво, трудити се и надати још бољим пласманима на државним и балканским првенствима.

Слика

Новак Цвијетић је рођен 11. 1. 2011. године. Одличан је ученик шестог разреда Основне школе „Соколац“. Члан је Карате клуба „Омладинац“ од 2017. године.

У протеклој години је освојио прво мјесто на Купу регије у Билећи, треће мјесто на Државном првентсву за дјецу у појединачним борбама и катама, појединачним и екипним у Зеници, друго мјесто у борбама на "Славија опену" у Источном Сарајеву, те пето мјесто на Балканском првенству у Београду.

Такође, освојио је и прво мјесто на Интернационалном карате турниру у Невесињу и прво мјесто на Меународном турниру у Зворнику.