Sebastijan Nađ prvak svijeta u rvanju

12.09.2022. 19:28
0
IZVOR: tanjug.rs

Srpski rvač grčko-rimskim stilom Sebastijan Nađ osvojio je titulu prvaka svijeta, u kategoriji do 63 kg, pošto je danas u finalu savladao Lerija Abuladžea iz Gruzije rezultatom 3:1.

Nađ je u polufinalu ubjedljivo savladao Taleha Mamadova iz Azerbejdžana 5:0.

Prethodno, u prvom kolu bio je bolji od Abdeldžebara Džebarija (7:1) iz Alžira, potom je u osmini finala rezultatom 5:1 savladao Razvana Arnauta iz Rumunije, dok je u četvrtfinalu pobijedio Hračjua Pogosjana iz Jermenije 4:0.

Ali Arsalan i Zurab Datunašvili juče su osvojili zlatne medalje, a kasnije danas se u finalu kategorije do 67 kilograma za titulu svjetskog šampiona bori Mate Nemeš.