Srbi u Pljevljima i Podgorici čuvali džamije tokom noći

03.09.2020. 19:57
0
IZVOR: SRNA

Srbi u Crnoj Gori proveli su noć na ulicama čuvajući džamije i imovinu komšija Bošnjaka od huligana koji su prethodnih dana izazivali incidente u Pljevljima, objavio je "Sandžak pres".

Osim Pljevalja, protekle noći organizovano je čuvanje džamija i u drugim mjestima.

Predsjednik Demokrata Aleksa Bečić rekao je u Pljevljima da su svi funkcioneri te partije na čelu sa njim spremni da čuvaju sve objekte Islamske zajednice u Crnoj Gori.

- Želio sam da dođem i da i ličnim prisustvom, u društvu i Hasana i Mensura i Smaje i drugih naših funkcionera i članova Demokrata iz Pljevalja pošaljem, još jednom poruku podrške i zaštite našoj braći islamske vjeroispovijesti u Pljevljima. Mir, suživot, izdizanje iznad podjela, tolerancija, solidarnost… jesu nešto što je nasušna potreba našeg društva. To je nešto što želi ogromna većina, ubjedljiva većina svih građana Crne Gore, svih vjera i nacija - rekao je Bečić.

On je pozvao na mir, na hladnu glavu, na mudrost, da se na "ove pokušaje udbaških provokacija i jeftinih rukopisa odgovori dostojanstveno, odgovori mudro".

- Kao što su Albin Ćeman i Dženan Kolić stali, kada je trebalo, u zaštitu crkava u Crnoj Gori, tako smo mi, danas, ovdje, da stanemo, zajedno sa našom braćom, u zaštitu svake džamije u Crnoj Gori, svakog objekta Islamske zajednice - rekao je Bečić.

I grupa Podgoričana provela je noć čuvajući džamiju u Staroj varoši nakon što su počele provokacije, kako tvrde, odlazeće vlasti.

Komentari 0
Povezane vijesti
Nastavak suđenja za zločine u Dobrovoljačkoj ulici 1992. godine Nastavak suđenja za zločine u Dobrovoljačkoj ulici 1992. godine
Šta se desilo počiniocima zločina u Šumaricama nakon Drugog svjetskog rata? Šta se desilo počiniocima zločina u Šumaricama nakon Drugog svjetskog rata?
Albanac koji je zadužio Srbe Albanac koji je zadužio Srbe
Najčitanije
  • Srpski vitezovi, braća Orelj: Rođeni i poginuli u istom danu
    21h 45m
    5
  • Zaposleni u državnim institucijama dobiće po 1.800 KM jednokratne pomoći
    11h 55m
    2
  • Srpska Prva armija na današnji dan oslobodila Beograd
    21h 49m
    0
  • Sutra doček vicešampionke svijeta Zorane Mijović
    19h 27m
    0
  • Jesen u selu Podmjedenik, čarolija boja i tišine (FOTO)
    20h 40m
    1