Sutra Dan sjećanja na stradalu djecu Srpskog Sarajeva

10.03.2022. 19:07
0
IZVOR: SRNA

Osnovna škola "Sveti Sava" u Istočnom Novom Sarajevu obilježiće sutra Dan sjećanja na stradalu djecu Srpskog Sarajeva, sa posebnim akcentom na njene učenice Natašu Učur i Milicu Lalović, koje su sinonim stradanja djece na području Sarajevsko-romanijske regije.

Obilježavanju će prisustvovati i predsjednik Vlade Republike Srpske Radovan Višković, najavljeno je iz Biroa Vlade za odnose sa javnošću.

Služenje parastosa i polaganje vijenaca planirano je u 12.00 časova u dvorištu škole kod spomen-obilježja, najavljeno je iz OŠ "Sveti Sava".

Jedanaestog marta 1995. godine, za vrijeme primirja, snajperskim hicima ubijene su učenice OŠ "Sveti Sava" Nataša Učur i Milica Lalović koje su bezbrižno igrale lastiš ispred svoje zgrade u sarajevskom naselju Grbavica koje je tada bilo pod srpskom kontrolom.

Na spisku Centra za istraživanje ratnih zločina, koji nažalost još nije konačan, za sada se nalazi 121 ime ubijene djece Srpskog Sarajeva, a na prostoru cijele Republike Srpske stradalo ih je 475.

Na Spomen-obilježju ubijenoj djeci sa područja Srpskog Sarajeva od 1992. do 1995. godine su uklesani stihovi pjesnika Gorana Vračara "Sumrak", koji su posvećeni stradaloj djeci.

Spomenik je izgrađen na inicijativu Školskog odbora i Organizacije porodica zarobljenih i poginulih boraca i nestalih civila Istočno Sarajevo radi njegovanja sjećanja na ubijenu djecu u Srpskom Sarajevu. 

Komentari 0
Povezane vijesti
Bezbrižnu dječiju igru prekinuli snajperski hici (FOTO) Bezbrižnu dječiju igru prekinuli snajperski hici (FOTO)
Bezbrižnu dječiju igru prekinuli snajperski hici Bezbrižnu dječiju igru prekinuli snajperski hici
Najčitanije
  • Policija MUP-a Kantona Sarajevo legitimisala hodočasnike iz Istočnog Sarajeva
    23h 30m
    0
  • Marš „Besmrtnog puka“ u subotu na Palama
    15h 48m
    0
  • Danas Markovdan
    4h 4m
    0
  • Neispravan med iz BiH i Hrvatske
    19h 55m
    0
  • U Srpskoj sutra neradni dan
    4h 15m
    0