U Srpskoj se obilježava Dan ruskih dobrovoljaca

12.04.2020. 14:55
1
IZVOR: SRNA

U Republici Srpskoj danas se obilježava Dan ruskih dobrovoljaca, koji su dali veliki doprinos u njenoj odbrani i stvaranju, saopšteno je iz Ministarstva rada i boračko-invalidske zaštite

- Sa neizmjernom zahvalnošću i dubokim poštovanjem za žrtvu koju su podnijeli, danas se sjećamo naše braće Rusa koji su, ne žaleći svoje živote, došli braniti srpski narod onda kada mu je bilo najteže - naveli su iz Ministarstva.

Na regionalnom niovu Dan ruskih dobrovoljaca obilježava se u Višegradu, gdje je služen parastos i položeni vijenci na spomenik ruskim dobrovoljcima na Vojničkom groblju na Megdanu, a ovogodišnje masovno obilježavanje otkazano je zbog virusa korova.

Odbor Vlade Republike Srpske za njegovanje tradicije oslobodilačkih ratova uvrstio je 12. april u Kalendar najvažnijih istorijskih događaja.

U Odbrambeno-otadžbinskom ratu poginulo je 37 ruskih dobrovoljaca. 

Komentari 1
  • Generic placeholder image
    Srboljub 29.01.2024. 09:49
    Slava vam,braco Rusi.
Povezane vijesti
Mirončuk Sergej Aleksandrovič, ruski dobrovoljac koji je dao život za Republiku Srpsku (FOTO) Mirončuk Sergej Aleksandrovič, ruski dobrovoljac koji je dao život za Republiku Srpsku (FOTO)
Aleksandar Škrabov Vladimirovič – Saša Rus Aleksandar Škrabov Vladimirovič – Saša Rus
Saša i Ljena, muž i žena koji su ugradili živote u temelje Republike Srpske Saša i Ljena, muž i žena koji su ugradili živote u temelje Republike Srpske
Najčitanije
  • Zaposlenica Direkcije za koordinaciju policijskih tijela BiH vrijeđala na nacionalnoj osnovi
    19h 53m
    22
  • Zaboravljeni korijeni: Manastir Stuplje - Čelinac (VIDEO)
    22h 14m
    0
  • Bitka za Rogoj: „Za mnom, braćo“
    3h 2m
    2
  • MUP Srpske uhapsio tri lica zbog iskorištavanja djece za pornografiju
    7h 0m
    0
  • Koji su mogući scenariji nakon Viškovićeve ostavke i oduzimanja mandata Dodiku?
    20h 0m
    1