У Српској се обиљежава Дан руских добровољаца

12.04.2020. 14:55
1
ИЗВОР: СРНА

У Републици Српској данас се обиљежава Дан руских добровољаца, који су дали велики допринос у њеној одбрани и стварању, саопштено је из Министарства рада и борачко-инвалидске заштите

- Са неизмјерном захвалношћу и дубоким поштовањем за жртву коју су поднијели, данас се сјећамо наше браће Руса који су, не жалећи своје животе, дошли бранити српски народ онда када му је било најтеже - навели су из Министарства.

На регионалном ниову Дан руских добровољаца обиљежава се у Вишеграду, гдје је служен парастос и положени вијенци на споменик руским добровољцима на Војничком гробљу на Мегдану, а овогодишње масовно обиљежавање отказано је због вируса корова.

Одбор Владе Републике Српске за његовање традиције ослободилачких ратова уврстио је 12. април у Календар најважнијих историјских догађаја.

У Одбрамбено-отаџбинском рату погинуло је 37 руских добровољаца. 

Коментари 1
  • Generic placeholder image
    Srboljub 29.01.2024. 09:49
    Slava vam,braco Rusi.
Повезане вијести
Божовић и Остојић разговарали о унапређењу живота борачке популације Божовић и Остојић разговарали о унапређењу живота борачке популације
Саша и Љена, муж и жена који су уградили животе у темеље Републике Српске Саша и Љена, муж и жена који су уградили животе у темеље Републике Српске
Мирончук Сергеј Александрович, руски добровољац који је дао живот за Републику Српску (ФОТО) Мирончук Сергеј Александрович, руски добровољац који је дао живот за Републику Српску (ФОТО)
Најчитаније
  • Љиљана Жикић Карађорђевић - хероина која је живот дала за отаџбину
    7h 57m
    9
  • Пут без повратка
    16h 19m
    7
  • Миодраг Петровић Чкаља – смијех се зове Чкаља
    16h 18m
    3
  • БиХ се пласирала на Свјетско првенство
    16h 45m
    13
  • Нафта скаче ка рекорду: Посљедице осјећају сви
    15h 45m
    0