Večeras predavanje Visokoprepodobnog arhimandrita Metodija

02.06.2025. 09:44
0
IZVOR: katera.news

Predavanje Visokoprepodobnog arhimandrita Metodija o temi „Ako sa Hristom stradamo, sa njim ćemo i carevati“ – smisao stradanja pravoslavnih hrišćana, biće održano večeras u 18.00 časova u amfiteatru Elektrotehničkog fakulteta Univerziteta u Istočnom Sarajevu.

Večerašnje predavanje se održava u okviru manifestacije „Dani Hilandara u Istočnom Sarajevu“, koja se u našem gradu održava do 5. juna.

Marinko Božović, načelnik opštine Istočna Ilidža, koja je jedan od organizatora manifestacije, pozvao je vjerni narod da poslušaju šta će iguman Metod besjediti o stradanju, a Srbi su, dodao je, stradalni narod koji je kroz istoriju uvijek pokazivao da je na pravoj strani.

Manifestacija je počela juče u hramu Svetog Vasilija Ostroškog na Veljinama, gdje je svetu liturgiju služio arhimandrit Metodije, iguman manastira Hilandara. Nakon toga, u Galeriji Žarko Vidović u Istočnoj Ilidži sinoć je otvorena izložba fotografija „Okom kamere hilandarskog monaha“.

Nakon današnjeg predavanja, manifestacija se nastavlja u Palama 4. juna u 18.00 časova.

U Kulturnom centru „Pale“ biće postavljena izložba „Okom kamere hilandarskog monaha“, a Visokoprepodobni arhimandrit Metodije održaće predavanje o temi „Sveti Sava kao svetogorski monah“.

Ulaz na sve događaje je slobodan.

Organizatori manifestacije su su Sveti manastir Hilandar, Opština Istočna Ilidža, Elektrotehnički fakultet Univerziteta u Istočnom Sarajevu, Galerija „Žarko Vidović“, Opština Pale i Pravoslavno humanitarno udruženje „Sveti Sava“ sa Pala.

Komentari 0
Povezane vijesti
Nastavljena uspješna saradnja Elektrotehničkog fakulteta i Instituta za standardizaciju BiH Nastavljena uspješna saradnja Elektrotehničkog fakulteta i Instituta za standardizaciju BiH
Na Elektrotehničkom fakultetu promovisana 32 inženjera i šest mastera elektrotehnike (FOTO) Na Elektrotehničkom fakultetu promovisana 32 inženjera i šest mastera elektrotehnike (FOTO)
Talentovani učenici iz Vlasenice pokazali veliko znanje i interesovanje za Elektrotehnički fakultet (FOTO) Talentovani učenici iz Vlasenice pokazali veliko znanje i interesovanje za Elektrotehnički f...
Najčitanije
  • Mićo Vlahović Kroki - heroj Vogošće
    10h 37m
    20
  • Gordana Zec o ubistvu svoje porodice u Zagrebu
    10h 36m
    1
  • Uroš Predić – jedan od najvećih srpskih slikara realizma
    10h 34m
    0
  • Dnevnik ratnog hirurga: „Bože, poštedi decu!“
    1h 47m
    0
  • Škotlanđanka postala „majka srpske nacije“ u Velikom ratu - Žena koja je odbila da "ode kući i sjedi mirno"
    10h 36m
    0