Zaharova: Zašto Zapad prećutkuje krvavi beogradski Vaskrs 1944. godine

27.04.2023. 12:00
1
IZVOR: RT Balkan

Bombardovanje su nazvali „vojnom nuždom“, a zapravo su uračunali značaj Beograda kao važnog industrijskog centra i transportnog čvorišta, istakla je portparolka ruskog ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova.

Bombardovanje Beograda 1944. godine je samo jedna u nizu mnogobrojnih istorijskih činjenica koje svjedoče protiv Zapada i protiv njegovog moralnog prava da nekome diktira svoju volju, ukazala je Zaharova tokom današnjeg brifinga.

Ovogodišnji praznik Vaskrsenja Hristovog podsjetio je na brojne neizrečene činjenice koje Britanci i Amerikanci uspješno prećutkuju – bombardovanje Beograda 16. i 17. aprila 1944. godine koje je izvela britanska i američka avijacija, istakla je Zaharova.

- Bombardovanje su nazvali ‘vojnom nuždom’, a zapravo su uračunali značaj Beograda kao važnog industrijskog centra i transportnog čvorišta - istakla je ona.

Ruska zvaničnica je dodala da su agresori zanemarili činjenicu da je bombardovanje izvršeno na najsvetliji hrišćanski praznik Vaskrs, te da je bombardovanje prestonice počelo za vrijeme praznične liturgije.

- Bombe su padale po cijelom gradu bez pravila i reda, stradalo je mnogo civila, uništene su mnoge istorijske građevine - istakla je Zaharova.

U kolektivnoj svijesti Srba, kravi Vaskrs predstavlja još jednu potvrdu nehumanog naličja Zapada, koji se ne libi da udari po mirnom stanovništvu kako bi ispunio svoje ciljeve, zaključila je Zaharova.

Komentari 1
  • Generic placeholder image
    ... 27.04.2023. 16:03
    U pravu je.

    Drugo pitanje. Zašto Rusija prećutkuje o silovanjima po Jugoslaviji od strane crvene armije poslije oslobođenja?
Povezane vijesti
Prvi put s Turcima na jutrenje Prvi put s Turcima na jutrenje
Godišnjica „Pobednika“ u Beogradu Godišnjica „Pobednika“ u Beogradu
General Nebojša Pavković stigao u Srbiju General Nebojša Pavković stigao u Srbiju
Najčitanije
  • Prvi put s Turcima na jutrenje
    7h 0m
    0
  • Nova pravila: Dolazi velika promjena za sve koji imaju vozačku dozvolu B kategorije
    6h 41m
    1
  • Molitva za pravdu za porodicu Hršum - Obraćanje oca nastradale Danijele
    1h 54m
    2
  • Recept: Pileći paprikaš
    7h 59m
    0
  • Godišnjica osveštanja Crkve Rođenja Presvete Bogorodice u Mostaru
    7h 45m
    1