Москва је у петак забиљежила највеће сњежне падавине у последњих 56 година, са 42 одсто мјесечних падавина које су пале током 24 сата, саопштено је из руског метеоролошког центра Фобос.
Метероолг Јевгениј Тишковец рекао је да је сњежна олуја у централној Русији кулминирала рекордним снежним падавинама које су парализовале копнени и ваздушни саобраћај.
Тишковец је нагласио да се такав "сњежни Армагедон" није догодио у Москви усред зиме у протеклих 56 година.
Према његовим ријечима на главној московској метеоролошкој станици ВДНХ, мерач падавина је за 24 сата измерио 22 милиметра, односно 42 одсто мјесечне норме.
- Сњежне падавине су попустиле преко ноћи, а до јутра је пало још два милиметра слабог снијега - рекао је Тишковец, преноси РИА Новости.
Он је напоменуо да је овим оборен рекорд из 1976. године за 9. јануар, када је у граду забиљежено 12,9 милиметара падавина.
Додао је да је укупан износ буквално један милиметар мањи од изједначења дневног рекорда за јануар, који је на снази од 1970. године.