Његош Михајловић понос Специјалне олимпијаде БиХ (ВИДЕО)

12.12.2020. 21:16
0
ИЗВОР: Kатера

Врхунски спортиста Специјалне олимпијаде Босне и Херцеговине, Његош Михајловић из Пала, студент је прве године студија на Факултету спортских наука Паневропског универзитета.

Михајловић је освајач бронзане медаље у атлетици у трци на 400 м на Љетним олимпијским играма, одржаним 2019. године у Абу Дабију. Његош је освојио V мјесто у скоку у даљ на истој Олимпијади. Наступао је и на Зимским олимпијским играма које су 2017. године одржане у Schladmingu (Аустрија) и у нордијском скијању освојивши V и VI мјесто.

Његош Михајловић је особа са инвалидитетом и има за циљ да својим школовањем покаже да особе са инвалидитетом могу превазићи препреке, да се инклузија у спорту на Паневропском универзитету примјењује већ дуги низ година те да ће након завршетка школовања своје знање преносити на спортисте са инвалидитетом и без њега. Његош Михајловић је истакао да је ово његова прекретница у животу. Остварио је свој сан учешћем на олимпијским играма Специјалне олимпијаде, представљањем спортиста са и без инвалидитета као млади лидер на Самиту младих лидера који је одржан у Бакуу (Азербејџан), а ево од данас жели показати да је и за особе са инвалидитетом све могуће, образовањем и сталним усавршавањем.

 - Хвала менаџменту Паневропског универзитета и Факултету спортских наука што су ми омогућили једногодишњу стипендију која ће ми још више дати мотива да оправдам указано повјерење - каже овај млади талентовани спортиста.

 

Коментари 0
Повезане вијести
Паљанка Маја Фуртула за четири године школовања није имала ниједан изостанак са наставе Паљанка Маја Фуртула за четири године школовања није имала ниједан изостанак са наставе
Сутра привремена обустава саобраћаја у Палама Сутра привремена обустава саобраћаја у Палама
Пале: Промовисана књига „Поглед кроз курје очи“ аутора Младена Марковића Пале: Промовисана књига „Поглед кроз курје очи“ аутора Младена Марковића
Најчитаније
  • Рагиб Халиловић – Херој са Грбавице
    19h 22m
    11
  • Опасна игра дјеце у Источном Сарајеву
    8h 8m
    5
  • Како је страдао митрополит Петар Зимоњић
    18h 29m
    10
  • Паљанка Маја Фуртула за четири године школовања није имала ниједан изостанак са наставе
    20h 10m
    2
  • Сокочанин ухапшен због пријетњи и наношења тјелесних повреда
    16h 52m
    3